Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Skip Navigation LinksBasin-Aciklamasi

Up Group Çözümleri Up Group

​Türkiye’de adli yargılama:
Up Group, iştiraki Multinet Up’ın operasyonel sürekliliğini temin etmektedir.

Multinet Up hisselerinin %99’una sahip Fransız şirketi Up Group, geçtiğimiz 5 Ocak gününde Türkiye’de yürütülen geniş soruşturma kapsamında iştirakinin bazı yöneticilerinin gözaltına alındığı bilgisini almıştır. Up Group yetkili makamların yargı sürecini beklerken, gruba ve iştiraklerine yabancı bu olay karşısındaki şaşkınlığını ifade etmektedir.

Up Group, Türkiye’de güçlü bir itibara sahip ve her daim hem yasal hem mali gereklilikleri yerine getirmiş Multinet Up’ın, faaliyetlerini devam ettirebilmesi ve itibarını korumak amacıyla, an itibariyle gerekli yetkilere sahip, Fransa merkezinden görevli yöneticilerinin temsil ettiği bir geçiş süreci yönetimi oluşturmuştur.

Up Group olarak, durumun en kısa sürede normale dönmesini diler ve Türk adaletine duyduğumuz sonsuz güveni ifade etmek isteriz.

Up Group olarak, iştirakimiz Multinet Up’ın faaliyetlerini sorunsuz şekilde yürüttüğünü, müşteri ve üye işyerlerimize ve tüm paydaşlarımıza garanti ettiğimizi beyan ederiz.


Multinet Up Hakkında:
​1999 yılından beri faaliyet gösteren Multinet Up, kamu kurumlarından ve özel sektör firmalarından oluşan 21.000 müşterisi, 1 milyonu aşan kart kullanıcısı, kafe, restoran, market ve mağazalar ile akaryakıt istasyonlarını kapsayan 35.000’ e yakın üye işyeri ağı ile finansal teknoloji ve hizmet sektöründe öncü konumdadır. Müşterilerine yemek kartından araç kiralamaya, akaryakıttan uçak biletine kadar çok zengin bir yelpazede çözümler sunmaktadır.

Up Group Hakkında:
Up Group (eski adıyla Groupe Chèque Déjeuner) çalışanlarının hissedarı olduğu, uluslararası, bağımsız bir gruptur. Bir yandan gıdaya, kültüre, eğlenceye, eğitime, ev işleri yardımlarına ve sosyal yardımlara erişimi sağlayan, bir yandan da şirketlere, faaliyetlerinden doğan masrafların idaresini veya teşvik ve sadakat projelerine destek sağlayan ürün ve hizmetlerin satışını yapmaktadır. Her gün, 17 ülkede bulunan 21,3 milyonu aşkın kişinin günlük hayatına dokunan Up Group bünyesinde 2.685 çalışan bulunmaktadır. 2015 yılında 6,6 milyar Euro iş hacmi gerçekleştirmiştir.