Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Skip Navigation LinksMultinet-Up-Yonetim-Kuruluna-Teknoloji-Transferi

Up Group Çözümleri Up Group

Multinet Up Yönetim Kurulu’na Teknoloji Transferi

Geçtiğimiz Nisan ayında Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinden ayrılan iş dünyasının deneyimli ismi Selen Kocabaş, ödeme sistemleri ve akıllı hizmet çözümler pazarının öncü kuruluşu Multinet Up Yönetim Kurulu’na bağımsız üye olarak atandı.

…. İstanbul. Uluslararası Up Group tarafından satın alınması ile birlikte, son 5 yılda gösterdiği yüksek performans ardından geçtiğimiz günlerde Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev ile yüzde 50 hisse oranında eşit ortaklık oluşturma kararı alan Multinet Up, yönetim yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Bu çerçevede iş dünyasının deneyimli ismi Selen Kocabaş, Multinet Up Yönetim Kurulu’na bağımsız üye olarak atandı. Selin Kocabaş geçtiğimiz Nisan ayına değin Türkiye’nin en büyük mobil iletişim operatörü Turkcell’de Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Bu atamaya ilişkin Multinet Up Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev Selen Kocabaş’ın Multinet Up ailesine katılmasından duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

“Bugünden başlayarak önümüzdeki yıllarda ödeme sistemleri ve akıllı hizmet çözümleri yüzde yüz mobil iletişime doğru çok hızlı bir dijital dönüşüm yaşayacak. Bu yolculukta 2003 yılından bu yana ülkemizin önde gelen mobil iletişim operatörlerinden biri olan Turkcell’de çok farklı kademelerde görev alan Sayın Selen Kocabaş’ın bize çok değerli katkıları olacağına inanıyorum.”

Selen Kocabaş kimdir?

İş dünyasında 24 yıllık deneyime sahip olan Selen Kocabaş kariyerine Koç Grubunda MT (Management Trainee – Yönetici Adayı) olarak başladıktan sonra, Marshall Boya ve Danone Grup’ta çalıştı. Turkcell Grubu’nda 20 yıl çalışan Kocabaş bu sürenin 13 yılında üst yönetimde çeşitli görevlerde bulundu. Son dört yılını Turkcell’de Kurumsal Müşteri Yönetimi’nin başında geçiren Kocabaş Turkcell Grubu’nun GSM şirketinden İletişim ve Teknoloji şirketine dönüşüm sürecinin baş aktörlerinden biri oldu.

Çeşitli şirketlerin Yönetim Kurulu’nda yer alan Selen Kocabaş son olarak Global Bilgi Çağrı Merkezi, Turkcell Ödeme Sistemleri ve Turkcell Teknoloji şirketlerinin Yönetim Kurulu üyeliğini yaptı.

Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşu Peryon İnsan Yönetimi Derneği’nin ilk Kadın Başkanı olan Kocabaş halen Derneğin Kamu ilişkilerinden sorumludur. Etik ve İtibar Derneği’nin şirketi temsilen ilk kurumsal kurucu üyesi ve TÜSİAD üyesi olan Selen Kocabaş Fütürist Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal Yönetim Derneği üyesidir. Halen yönetim kurullarına ve şirket yönetimlerine Yönetim Danışmanlığı Hizmet veren Kocabaş, Fortune dergisi tarafından en son yayınlanan “İlk 50 Kadın” listesinde 9’uncu sırada yer almıştır.

Multinet Kurumsal Hizmetler A.Ş.

Şirketler ve kamu yönetimi için ödeme sistemleri ve akıllı hizmet çözümleri sunan Türkiye'nin lider kuruluşudur. Yarattığı yenilikçi finansal teknolojiler ile kurum ve kuruluşlara, çalışanlarına ve bireylere "değer yaratan" çözümler tasarlar ve sunar. Çözümleri arasında kurumsal yemek ve akaryakıt ödemeleri, hediye kartları, sadakat ve ortak tedarik sistemleri, seyahat ve konaklama çözümleri, uzun dönemli araç kiralama ve çevrimiçi ödeme hizmetleri bulunmaktadır.

Multinet Up’ın, ülkemizde sayısı 21.000’e yaklaşan kurumsal müşterisi, 870.000’den fazla kart kullanıcısı ve kafe, restoran, büfe, otel ve mağazalar ile akaryakıt istasyonlarından oluşan 35.000’e yakın üye işyeri bulunmaktadır. Multinet Up, sunduğu hizmetleri Türkiye genelinde 81 il ve bunların ilçelerindeki üye işyerine kurduğu pos ağı ile sağlıyor. Bünyesindeki 3 şirket ile toplamda 14 farklı ürünü yaygın servis ağı ile paydaşlarına fayda sağlamak için sunmaktadır.​