Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Skip Navigation Links2019-yili-gunluk-yemek-bedeli-bilgilendirmesi

​​​​​​​​​​​​​​​​2019 Yılı Günlük Yemek Bedeli Bilgilendirmesi​​​​​​​​

Değerli Müşterimiz,​

2019 yılı günlük yemek bedeli istisnası KDV dahil 20,52 TL’ ye yükseltilmiştir*. %100 vergi avantajından faydalanırken çalışanların motivasyonunuzu artırmak için siz de yemek bedelinizi yükseltebilirsiniz.

%100 vergi avantajı nedir?​

Yemek yardımlarının nakit yerine yemek kartı ile vermeniz durumunda; SSK İşveren Hissesi, SSK İşçi Primi, Gelir Vergisi ve Damga Vergisinden muaf olursunuz. Böylelikle yemek ödemelerinde %100 vergi avantajı sağlarsınız.

Vergi avantajından faydalanılabilecek günlük yemek bedeli 2019 yılı için 19 TL + KDV olarak belirlenmiştir. Bu tutarın üzerindeki kısım için vergi avantajı uygulanmamaktadır.

Günlük yemek bedelini neden artırmalısınız?

Günlük yemek bedelini artırmanız durumunda vergi muafiyetinden tam olarak faydalanacağınız gibi, aynı zamanda şirketinize bağlı çalışanlarınıza dilediği yerde yemek yeme özgürlüğü de vermiş olursunuz. Bununla beraber, Multinet ile yemek ücreti artan çalışanlar çok sevilen sadakat programı TATLIPARA ile harcadıkça kazanır ve böylelikle ayda ortalama 3 yemeğini ücretsiz yer. Çalışan motivasyonu için en önemli unsurlardan biri olan yemek ücretini artırmanız, çalışanların performansına yansır ve böylelikle şirketinize olan bağlılıkları artar.

Yemek bedelini artırmak için tıklayın .

Multinet müşterisi olmak istiyorum .

*2019 takvim yılında uygulanmak üzere 193 sayılı Kanunun; 23 üncü maddesinin birinci fıkrasının (8) numaralı bendinde yer alan, işverenlerce işyeri veya işyerinin müştemilatı dışında kalan yerlerde hizmet erbabına yemek verilmek suretiyle sağlanan menfaatlere ilişkin istisna tutarı 19 TL olarak tespit edilmiştir. ​

​​​
Multinetli Ol