Multinet UP Editör

Yazar:

Multinet UP

Editör

27.04.2021
3 Dakika Okuma Süresi

Çalışanlara Ramazan Yardımı Nasıl Yapılır?

Ramazan ayı hem dini hem de sosyal açıdan büyük değer taşır. Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan’ın ruhunu çalışanları ile paylaşmak ve motivasyonlarının yükselmesine destek olmak isteyen işletme sahipleri bu ayı mutlaka değerlendirir.
 

Çalışanlara Ramazan yardımları yapmak için değerlendirilecek pek çok seçenek var. Bu seçeneklerin arasından size en uygun Ramazan yardımı alternatifini bulalım.

Geleneksel Bir Çözüm: Ramazan Kolisi Yardımı

Şirketlerin Ramazan ayında ayni yardım olarak değerlendirdiği erzak kolisi, çalışan yardımlarında sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Hem sahur hem de iftarda ihtiyaçları karşılayacak temel gıda ürünleri bu kolinin içinde bulunur. Ramazan kolisi fiyatları içeriğine ve tedarik firmasına göre değişir. Standart bir Ramazan kolisinde; yağ tuz, şeker, bakliyat, salça, un, çay gibi temel ürünler bulunur.

Pandeminin etkisiyle evden çalışanların sayısı bir hayli arttığı için bazı şirketlerde bu yardım şekli kurye masraflarını da gündeme getirmiş olabilir. Tedarik aşaması, kolinin hazırlanması ve pazarlık gibi operasyonel süreçleri barındıran bu yardım için önceden mutlaka hazırlık yapılmalı.
 

Ramazan kolisi yardımı nedir? Detayları öğrenmek için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.


Bu geleneksel yardıma alternatif olan, daha pratik ve tasarruflu seçenekler de var. Ramazan kolisini tek bir karta sığdıran MultiGift ile operasyonel yüklerle uğraşmadan, çalışanlarınıza kendi ihtiyaçlarına direkt ulaşmasını sağlayarak onlara alışveriş özgürlüğü sunabilirsiniz. %39’a varan vergi avantajıyla size kolaylık, çalışanlarınıza mutluluk sunan MultiGift ile Ramazan bereketini arttırabilirsiniz.


 

Gıda yardımları ile çalışan motivasyonunu destekleme zamanı! Detayları görmek için bu yazımızı inceleyebilirsiniz

 Çalışanlara Giysi Yardımı


En Az Erzak Kadar Önemli: Kıyafet Yardımı

Ayni yardım denince ilk akla gelenlerden biri Ramazan’da kıyafet yardımlarıdır. Şirketler tarafından çalışanlara ve ailesine yapılan bu yardım hem giyim ihtiyaçlarını karşılar hem de onların motivasyonunu arttırmakta büyük rol oynar. Kıyafet yardımları içinde ayakkabı yardımları da yer alabilir.
 

Bu konuda aklınıza takılan durumlar olabilir. Hangi kıyafeti alacağınızı, beden sorunlarını veya mevsimsel ihtiyaçlarını düşünebilirsiniz. Giysi yardımları için size yardımcı olacak olan 20.000 noktada geçerli MultiGift hediye kartı seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Çalışanlarınız FLO, Mavi, Koton, Boyner gibi dünyaca ünlü markalardan sizin aracılığınızla ihtiyaçlarını karşılayabilir.

MultiGift hediye kartıyla vergi avantajı sağlayarak çalışanlarınızı ödüllendirmek için hemen bilgilerinizi bırakın, MultiGift ayrıcalıklarını öğrenin.

Ve Maaşa Ek Nakit Yardımı

Ramazan’da çalışanlarının motivasyonunu arttırmak isteyen şirketlerin diğer bir tercihi ise çalışanlarına maaşına ek olarak yaptıkları nakit yardımıdır. Çalışanlar nakit yardımını yiyecek, kıyafet ya da diğer ihtiyaçlarında kullanabilirler. Ramazan yardımları için motivasyon arttıran bir çözüm olan maaşa ek nakit yardımları, işveren açısından artacak olan vergi masraflarına yol açabilir.

Hem vergi avantajından yararlanmak hem de çalışanlarınızın yüzündeki mutluluğu görmek istiyorsanız, %39’a varan vergi avantajıyla çalışanlarınıza özgürce kullanabileceği MultiGift çözümünü sunabilirsiniz.

 


MultiGift Sadece Fiziksel Kartta Değil Sanal Kartta da Sizinle!

Temasların azaldığı ve sağlıklı günlerin hayal edildiği bu dönemde, çalışanlarınıza en pratik yardımı sunmak MultiGift ile çok kolay! 20.000 noktada geçerli MultiGift’i dilerseniz fiziksel kart olarak dilerseniz sanal kart olarak sunabilirsiniz. Sanal kart ile çalışanlarınız için yüklediğiniz bakiyeyi SMS olarak gönderebilir, pratik ve temassız alışverişin keyfini onlarla paylaşabilirsiniz. Çalışanlarınız için Ramazan hediye kartlarını MultiGift ile sağlamak ve detayları öğrenmek için aşağıdaki linkteki formu doldurabilirsiniz.

Ramazan Kolisi Markaları Nelerdir?

Ramazan Kolisi İçinde Neler Olur?

Ramazan Ayında Giysi Yardımı

Ramazan Ayında Gıda Yardımı

Ramazan Yardımları Nasıl Muhasebeleştirilir?

A101 Ramazan Kolisi Nedir? İçinde Neler Olur?

CarrefourSA Ramazan Kolisi Nedir? İçinde Neler Olur?

Submitted bygamzegulden.sigircion27.04.2021

Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için bilgilerinizi girin

Yukarı Çık