notification-announcements

Duyurular

 

2. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri’nin kazananları açıklandı

13.04.2021

Türkiye'nin ilk çalışan deneyimi ödülü olan 2. EX Awards Turkey, bu yıl çalışan deneyimi alanında öne çıkan markaları ödüllendirdi. Son dönemde hayata geçirdiği çevik performans sistemi ve iş birliği odaklı şirket içi iletişim uygulamalarının başarısıyla dikkat çeken yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, Türkiye’nin en iyi çalışan deneyimi performansına sahip şirketi seçildi. 

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, Türkiye’de faaliyet gösteren ve çalışan deneyimine yatırım yapan şirketlerin başvurduğu 2. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri’nde birinci oldu. 11 sektörden 55 marka arasında yapılan çalışan deneyimi benchmark’ı sonucunda  90 puanla en yüksek skoru elde eden Multinet Up, birincilik ödülüne layık görüldü.

 Konuyla ilgili açıklamada bulunan Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül, “Multinet Up’ta deneyim odaklı organizasyon yapısı, şirket içi iletişim, çevik performans yönetimi ve diğer tüm konularda, çalışma hayatının son dönemde hızla değişen dinamiklerine en uygun yöntemleri benimsiyoruz. Uzun yıllardır oluşturduğumuz çevik ve esnek kurum kültürümüzü, tüm organizasyonel süreçleri kapsayacak şekilde güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda 2020’de birçok yeniliğe imza attık. Şirket içi iletişimin önem kazandığı pandemi döneminde fikir paylaşımı, etkileşim, birlikte değer üretme, yardımlaşma kültürünün güçlendirilmesi hedefiyle “Kolektif Platform” adında dijital bir platform oluşturduk. Tüm çalışanlar için bir buluşma noktası olan bu platform çalışanlarımızın bilgi erişimlerini hızlandırmak için geliştirdiğimiz yapay zekâ destekli sanal İK asistanımız HİRİ’yi, çalışanlarımızın katkılarıyla gelişen şirketimizin sanal ansiklopedisi MultiWiki’yi, inovasyonun desteklenmesi amacıyla devreye aldığımız paylaşım platformu Kolektif Üretim’i ve kurumsal sosyal medya platformumuz Yammer’ı kapsıyor. Yılda bir veya iki defa kapsamlı görüşmeleri içeren geleneksel performans yönetim sistemini kaldırdırdık, yepyeni bir sistem kurduk.  Bu yeni “çevik performans sistemi” çalışanlar tarafından yönlendirilen, karşılıklı geribildirime dayalı, yıl boyunca her çeyrek dönemde haftalık veya iki haftada bir check-in görüşmelerinden oluşuyor.

Bu uygulamalarımızla ve son dönemde hayata geçirdiğimiz diğer çalışmalarla oldukça başarılı bir sene geçirdik. 2021’de yaptığımız İK hizmetleri memnuniyet anketi sonuçlarına göre Multinet Up’ta çalışan memnuniyet oranı yüzde 95. Bu gurur verici başarının çalışan deneyimi alanındaki en başarılı kurumların değerlendirildiği 2. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri’nde birincilik ödülüyle taçlandırılması ise ayrıca onurlandırdı. Emeği geçen tüm takım arkadaşlarımı bu vesileyle tebrik ediyorum.” dedi.

Nice Medya tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çalışan Deneyimi Konferansı, 15 Nisan’da dijital olarak gerçekleşecek. Çalışan deneyimi benchmark’ında en yüksek skoru elde eden kurumların katılacağı konferansta, Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yeşilyurt Yüngül, “Uzaktan Çalışma Deneyiminde Collaboration” sunumuyla, Multinet Up’ın çalışan deneyimi stratejisini ve ilham verici yolculuğunu paylaşacak.

 

Kaynak: http://fintechtime.com/tr/2021/04/multinet-up-turkiyenin-en-iyi-calisan-deneyimi-performansina-sahip-sirketi-secildi/