notification-announcements

Duyurular

 

Ayni Yardın Nedir, Nasıl Başvurulur?

Ayni Yardım Nedir? Ayni Yardım Bordrolaştırma Kolaylıkları

“Doğrudan parasal olmayan; ürün ya da hizmet olarak sağlanan yardımlar”, ayni yardım olarak adlandırılır. Özellikle bayram, yılbaşı, doğum ve babalık gibi durumlarda tercih edilen ayni yardımlar, çalışanların motivasyonunu ve iş yerine olan bağlılıklarını artırabilir. Bu yazımızda sizin için ayni yardım hakkında merak edilen soruları ve öne çıkan noktaları cevapladık. Ayni Yardım Nedir?Başta da belirttiğimiz gibi işletmeler tarafından çalışanlarına ya da ihtiyaç sahiplerine yapılan yardım türlerinden olan ayni yardım, doğrudan para olarak değil erzak yardımı, giyim yardımı, Ramazan yardımı gibi şekillerde sunulan yardımlardır. Ülkemizde özellikle Kurban Bayramı ve Ramazan ayında gerçekleştirilen bu yardımlar, işletme personelini mutlu ettiği gibi işteki verimlerini de artırmaktadır.

İnsan Kaynakları 5 Dakika Okuma
2024 Stajyer Maaşı Ne Kadar?

2024 Stajyer Maaşı Ne Kadar? [Güncellendi]

Öğrencilerin eğitim-öğretim hayatı çerçevesinde öğrendiği teorik bilgileri uygulamaya dökerek deneyim kazanmasını amaçlayan staj çalışmaları karşılığında 33

İnsan Kaynakları 7 Dakika Okuma
Babalık İzni 2024

Babalık İzni Nedir, Kaç Gündür? [2024]

Çalışanların ve işverenlerin haklarını düzenleyen kanunlar, bazı özel zamanlara yönelik detaylar içerir. Personellerin ebeveynliğe adım attığı ilk günlerde görevine bir süreliğine ara vermesini sağlayan babalık izni de bu haklar arasındadır.

İnsan Kaynakları 5 Dakika Okuma
Yıllık izin 2024

Yıllık İzin Nedir?

Çalışanların tatil, sağlık, özel durumlar gibi çeşitli nedenler ile iş yerinde bulunamadıkları süreler için izin kullanmaları gerekebilir.

İnsan Kaynakları 10 Dakika Okuma

Popüler Konular

İnovasyon & Girişimcilik

İlgili 73 yazı

İnovasyon

İnsan Kaynakları

İlgili 105 yazı

İnsan Kaynakları

Kurumsal Seyahat

İlgili 13 yazı

kurumsal seyahat

Lojistik ve Filo Yönetimi

İlgili 37 yazı

lojistik ve filo yönetimi
Evlat Edinme İzni Nedir?

Evlat Edinme İzni Nedir?

İş sözleşmesi, işverenle çalışanın haklarına ve sorumluluklarına yer verir. 4857 sayılı İş Kanunu çerçevesinde düzenlenen bu resmî belgeye göre ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki ayrı izin türünü kullanmak mümkündür. Yazının devamında bu izin türüne dair merak edilenleri açıkladık. 

İnsan Kaynakları 5 Dakika Okuma
Şirket Aracı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şirket Aracı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şirket arabası, iş süreçlerinin etkin ve verimli bir biçimde yönetilmesine imkân veren önemli ihtiyaçlar arasında yer alır. Küçük, orta ve büyük ölçekli pek çok şirket, araç satın alma veya kiralama gibi seçenekleri değerlendirir. Bazı şirketler için araç satın almak; iş süreçleri, maliyet ve vergi yükümlülüğü bakımından daha avantajlı olabilir. Ancak şirket aracı almak veya kiralamak arasında tercih yaparken göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar mevcuttur. 

Lojistik ve Filo Yönetimi 5 Dakika Okuma
Şirketler İçin Araç Kredisi Koşulları

Şirketler İçin Araç Kredisi Koşulları Nelerdir?

Araç sahibi olmak isteyen ancak yeterli nakit akışını sağlayamayan kişiler bankaların sunduğu kredi hizmetlerinden yararlanabilir. Bu durum şirketler için de geçerlidir. Taşıt kredilerine hem bireysel olarak hem de ticari amaçlı başvuru yapılabilir. Ticari araç kredileri, kullanıcılara taksitli ödeme imkânı sunarak maliyet açısından önemli ölçüde avantaj sağlar. Bankaların sunduğu özel ödeme planları sayesinde şirketler bütçe aşımı olmaksızın araç sahibi olabilir.

Lojistik ve Filo Yönetimi 5 Dakika Okuma
Tediye makbuzu nedir?

Tediye Makbuzu Nedir?

İşletmelerin muhasebe süreçlerini doğrudan ilgilendiren ödemelerin kaydı firmanın mali tablosunun takip ve kontrolü açısından büyük önem taşır. Elden yapılan ödemelerde makbuz düzenlenmesi gerekir. Ödeme şekli çek veya nakit olan işlemlerde ödemeyi gerçekleştiren firmaların bu meblağı resmi olarak kayıt altına alması zorunludur. Bu sebeple bu tür ödeme şekilleri için işletmeler tarafından tediye makbuzu ve tahsilat makbuzu gibi belgeler düzenlenir. 

Vergi & Muhasebe 5 Dakika Okuma