notification-announcements

Duyurular

 

Lojistik ve Filo Yönetimi

Lojistik, üretim aşamasından tüketiciye ulaştığı sürece kadar bir ürünün depolama, nakliye, paketleme ve dağıtım gibi işlemlerinin tümünü ifade eder. Lojistik yönetimi ise tüm lojistik işlemlerinin planlama, denetleme ve uygulama süreçlerinin doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Etkili bir lojistik yönetimi ile verimlilik artırılırken, maliyetlerin düşürülmesi amaçlanır. Teknolojik gelişmeler, şirketler arasındaki rekabetin ve müşteri taleplerinin değişmesine neden oluyor. Bu nedenle de günümüzde şirketler lojistik yönetimi ve süreçlerine yönelik çözümlere daha fazla önemi veriyor.

 

Doğru bir lojistik yönetimi için üretim planlamadan stok yönetimi aşamasına kadar tüm süreçlere yönelik planlamayı çalışanlarınızın yetkinliklerini, şirket modelinizi ve stratejilerinizi göz önünde bulundurarak yapmanız gerekir. Ayrıca, lojistik yönetimi planlamanın yanı sıra oldukça detaylı hazırlık ve uygulama aşamalarına sahiptir. Bu nedenle, lojistik yönetiminizi daha etkili bir sürece dönüştürmek için her aşamaya yönelik teknolojik ve sektörel gelişmeleri yakından takip etmeli, şirketiniz ile uyumlu olan yeni nesil yöntemleri kullanmalısınız.

 

Lojistik yönetiminin de önemli bir parçasını oluşturan filo yönetimi, şirketinize ait araçların bakımı, gerçek zamanlı takibi,  yakıt tüketimi gibi konularda gerekli olan bilgilere erişmenizi sağlar. Şirketiniz için etkili bir filo yönetimini oluşturmak için araç takip sistemi, taşıt tanıma sistemi gibi belirli teknolojilere sahip olmanız gerekir. Bu sistemlerin kullanımı şirketinize hem maliyet hem de verimlilik açısından birçok avantaj sağlar.

Lojistik ve Filo Yönetimi İpuçları Multinet Blog'ta!

Gelişim ve değişimin hız kesmediği bu dönemde yeni nesil uygulamaları kullanmak için lojistik ve filo yönetimine yönelik gelişmeleri takip etmenizi öneririz. Multinet Blog ile lojistik ve filo yönetimine yönelik güncel bilgilere ulaşabilir, bu süreçlerinizde şirketinize avantaj sağlayacak Multinet Up çözümleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şirket Aracı Satım Süreçleri

Şirket Aracı Satışı Nasıl Yapılır? Gerekli Prosedürler Nelerdir?

Şirket araçları, iş akışının devamlılığı açısından oldukça önemlidir. Farklı amaçlar doğrultusunda kullanılan bu araçların alım ve satım süreçlerinde izlenen bazı prosedürler vardır. Zamanla faaliyet alanını değiştirme, model yükseltme ve diğer etkenlerle mevcut şirket araçlarınızı satmak isteyebilirsiniz. Bu noktada atmanız gereken bazı yasal adımlar bulunur. Yazının devamında şirket aracı satışına dair merak edilen konuları detaylı bir şekilde açıkladık. 

Lojistik ve Filo Yönetimi 5 Dakika Okuma
Filo Sigortası Avantajları

Filo Yönetimi Sigortası Nedir, Avantajları Nelerdir?

Filo yönetimi, bir şirketin sahip olduğu araçları verimli şekilde kullanması, bakımını ve idaresini yapması için oluşturulan bir stratejidir.

Lojistik ve Filo Yönetimi 5 Dakika Okuma
Şirket Aracı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şirket Aracı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şirket arabası, iş süreçlerinin etkin ve verimli bir biçimde yönetilmesine imkân veren önemli ihtiyaçlar arasında yer alır. Küçük, orta ve büyük ölçekli pek çok şirket, araç satın alma veya kiralama gibi seçenekleri değerlendirir.

Lojistik ve Filo Yönetimi 5 Dakika Okuma
Filo Kiralama Kârlı mı?

Uzun Dönem Filo Kiralama, Satın Alma ile Karşılaştırması

Taşımacılık ve ulaşım, reel sektörde faaliyet gösteren şirketlerin önemli bir iş yükümlülüğü ve harcama kalemidir. Hâl böyleyken özellikle büyük ölçekli firmalarda personel kullanımına tahsis edilmiş araçlara sahip olmak daha fazla önem kazanır.

Lojistik ve Filo Yönetimi 5 Dakika Okuma
Şirket Araçlarının Periyodik Bakımı

Şirket Araçlarının Periyodik Bakımı

Sürücü, yolcu ve temelde trafik güvenliğini sağlamak adına alınabilecek en mühim önlemlerden biri periyodik araç bakımıdır. Bakım işlemleri düzenli şekilde gerçekleştirilen motorlu araçlar; yol tutuşu, yakıt tüketimi ve kullanım süresi bakımından nitelikli bir performans sergiler. Taşıtların kontrol ve bakım prosedürlerine tabi tutulduktan sonra trafiğe çıkması, arızaların ve kazaların önlenmesinde büyük rol oynar.

Lojistik ve Filo Yönetimi 5 Dakika Okuma
araç muayenesi için gerekli evraklar

Şirket Aracı Muayenesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Şirket araçları, firmaların iş süreçlerinin hızlı ve etkili bir şekilde yönetilmesini olanaklı kılan temel ihtiyaçlardan biridir. Hâl böyle olunca araçların temini, bakımı ve onarımı gibi pek çok konu şirketlerin gündemindedir. Bu noktada araç muayenesi şirketlerin önemsediği konular arasında yer alır. Şirket aracı muayenesi TÜVTÜRK istasyonlarında gerçekleştirilir. 

Lojistik ve Filo Yönetimi 5 Dakika Okuma
Araç Takip Sistemi

Araç Takip Sistemi Verimliliğinizi Nasıl Artırıyor?

Şirketler, filo yönetimi süreçlerinde çeşitli çözümlere başvurarak araç kullanımındaki verimliliklerini arttırmayı amaçlar. Bu noktada da şirketlerin başvurduğu çözümlerden bir tanesi, araçların internet üzerinden gerçek zamanlı olarak takip edilmesini sağlayan araç takip sistemleridir. 

Lojistik ve Filo Yönetimi 5 Dakika Okuma
ticari araç nedir

Ticari Araç Nedir? Ticari Araçlar Rehberi

Otomotiv sektörü her geçen gün büyüyüp yeni marka ve modeller ile piyasaya çıkmaya devam etmektedir. Ancak araç sayısı ne kadar artarsa artsın araç sınıfı ticari araç ve binek araç olarak ikiye ayrılır. İster büyük ister küçük ölçekli olsun pek çok şirket hem konforlu yolcu bölümleri hem de geniş bagaj hacmine sahip olması sebebiyle ticari araçları tercih etmektedir. Ticari araç rehberimizle konu ile ilgili merak ettiğiniz pek çok soruya yanıt bulabilirsiniz.

Lojistik ve Filo Yönetimi 5 Dakika Okuma
Abone ol Lojistik ve Filo Yönetimi