Lojistik ve Filo Yönetimi

Lojistik, üretim aşamasından tüketiciye ulaştığı sürece kadar bir ürünün depolama, nakliye, paketleme ve dağıtım gibi işlemlerinin tümünü ifade eder. Lojistik yönetimi ise tüm lojistik işlemlerinin planlama, denetleme ve uygulama süreçlerinin doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Etkili bir lojistik yönetimi ile verimlilik artırılırken, maliyetlerin düşürülmesi amaçlanır. Teknolojik gelişmeler, şirketler arasındaki rekabetin ve müşteri taleplerinin değişmesine neden oluyor. Bu nedenle de günümüzde şirketler lojistik yönetimi ve süreçlerine yönelik çözümlere daha fazla önemi veriyor.

Doğru bir lojistik yönetimi için üretim planlamadan stok yönetimi aşamasına kadar tüm süreçlere yönelik planlamayı çalışanlarınızın yetkinliklerini, şirket modelinizi ve stratejilerinizi göz önünde bulundurarak yapmanız gerekir. Ayrıca, lojistik yönetimi planlamanın yanı sıra oldukça detaylı hazırlık ve uygulama aşamalarına sahiptir. Bu nedenle, lojistik yönetiminizi daha etkili bir sürece dönüştürmek için her aşamaya yönelik teknolojik ve sektörel gelişmeleri yakından takip etmeli, şirketiniz ile uyumlu olan yeni nesil yöntemleri kullanmalısınız.

Lojistik yönetiminin de önemli bir parçasını oluşturan filo yönetimi, şirketinize ait araçların bakımı, gerçek zamanlı takibi,  yakıt tüketimi gibi konularda gerekli olan bilgilere erişmenizi sağlar. Şirketiniz için etkili bir filo yönetimini oluşturmak için araç takip sistemi, taşıt tanıma sistemi gibi belirli teknolojilere sahip olmanız gerekir. Bu sistemlerin kullanımı şirketinize hem maliyet hem de verimlilik açısından birçok avantaj sağlar.

Lojistik ve Filo Yönetimi İpuçları Multinet Blog'ta!

Gelişim ve değişimin hız kesmediği bu dönemde yeni nesil uygulamaları kullanmak için lojistik ve filo yönetimine yönelik gelişmeleri takip etmenizi öneririz. Multinet Blog ile lojistik ve filo yönetimine yönelik güncel bilgilere ulaşabilir, bu süreçlerinizde şirketinize avantaj sağlayacak Multinet Up çözümleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Filo Kiralamada Bilmeniz Gerekenler

Filo Kiralamada Bilmeniz Gerekenler
Büyük kurumlar veya şahıs şirketleri tarafından tercih edilen filo kiralama uzun dönem araç kiralama hizmetidir. Filo araç kiralama işlemi filo kiralama şirketi ile şirket sahibi arasında yapılan bir anlaşma ile gerçekleştirilir. Şirket ihtiyaçları...
Submitted by gamzegulden.sigirci on 13.09.2021

Taşıt Tanıma Sistemi (TTS) Nedir?

taşıt tanıma sistemi nedir
Taşıt tanıma sistemi (TSS), şirketlerin araçlarının akaryakıt harcamalarını ve tüketim süreçlerini takip edilmesini sağlayan bir raporlama sistemidir. Taşıt tanıma sistemi, orta ve büyük ölçekli şirketlerin yakıttan tasarruf etmesine yardımcı olur...
Submitted by gamzegulden.sigirci on 30.06.2021
Yukarı Çık