notification-announcements

Duyurular

 

İnovasyon & Girişimcilik

Teknolojik ve sektörel gelişmeler, şirketlerin gereksinimlerini ve organizasyonel süreçlerini doğrudan etkiler. Hedeflerini gerçekleştirmek ve başarısını sürdürmek isteyen şirketlerin  bu gelişmeleri takip ederek ürün, hizmet, üretim ve yönetim süreçlerini iyileştirecek çözümlerle sürekli uyum sağlaması gerekir. Bu nedenle, şirketler stratejilerine uygun yenilikçi çözümler için inovasyona ihtiyaç duyar. Girişimcilik ise inovasyona dayalı bir faaliyet olarak ortaya çıkar ve inovasyon sürecini yönlendirir. Bu nedenle, inovasyon ve girişimcilik birbirini tamamlayan iki olgudur.

 

İnovasyon, şirketler için sürdürülebilir bir büyüme ve gelişme sağlayan süreçtir. İnovasyon, şirketinizin kültüründen çalışanlarınızın performansına kadar pek çok etken ile bağlantılıdır. Şirketinizin inovasyon faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürütebilmeniz için öncelikle inovasyonu teşvik eden bir kurum kültürü oluşturmanız gerekir. Böyle bir kültüre sahip olarak şirketinizin ihtiyaçlarına yönelik inovatif çözümleri belirleme, benimseme, uygulama ve değerlendirme süreçlerini daha etkili bir şekilde sürdürebilirsiniz.

 

Girişimcilik için inovasyona olduğu kadar belirli süreçlere yönelik bilgiye de ihtiyaç duyulur. Öncelikle, girişiminizi başlatıp sürdürebileceğiniz limited şirket, anonim şirket gibi belirli bir şirket modeli belirlemeniz gerekir. Ancak, başarılı bir girişim için yalnızca uygun bir şirket modeli belirlemek yeterli değildir. Şirketinizin insan kaynakları, vergi ve muhasebe gibi süreçlerini de etkili bir şekilde sürdürmeniz girişiminizin başarısı için büyük bir öneme sahiptir.

 

İnovasyon ve Girişimcilik İpuçları Multinet Blog’ta!

İnovasyon ve girişimcilik süreçlerine yönelik gelişmeler hakkındaki güncel bilgilere sahip olarak şirketinizin ihtiyaç ve hedefleri için yenilikçi çözümleri daha hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. İşletmenizin farklı süreçlerine katkı sağlayacak inovasyon ve girişimcilik süreçlerine ilişkin güncel ve pratik bilgiler için Multinet Blog’u ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede, hem şirketiniz hem de çalışanlarınız için pek çok avantaj sunan Multinet Up çözümlerini de keşfedebilirsiniz.

E-Ticaret Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır?

E-Ticaret Firmaları İçin Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır?

Günümüzde e-ticaret alanında rekabetin her geçen gün artış gösterdiği söylenebilir. Bu nedenle firmalar, müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için farklı yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemlerin başında da lojistik süreçlerin optimizasyonu gelir. E-Ticaret firmaları için lojistik süreçleri geliştirmenin en etkili yollarından biri, avantajlı kargo anlaşmaları yapmaktır. Bu anlaşmalar sayesinde firmalar hem maliyetlerini düşürebilir hem de müşterilerine daha hızlı ve güvenilir teslimat seçenekleri sunabilir. Peki, e-ticaret firmaları bu kargo anlaşmalarını yaparak lojistik süreçlerini nasıl daha verimli hâle getirebilir?

İnovasyon & Girişimcilik 5 Dakika Okuma
Şirketler İçin Yapay Zeka Kullanımı

İşletmeler İçin Yapay Zekâ (AI) Kullanım Alanları Nelerdir?

Dijital dönüşümün hız kazandığı günümüzde, işletmelerin rekabet avantajı elde etmek ve operasyonel verimliliklerini artırmak için teknolojik yeniliklere uyum sağlaması gerekir. Yapay zekâ ise iş dünyasında âdeta bir devrim yaratır.

İnovasyon & Girişimcilik 5 Dakika Okuma
10 Kârlı İş Fikri

Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin 10 Kârlı İş Fikri

Girişimcilik, şüphesiz son dönemlerde sıkça bahsedilen konuların başında gelir.

İnovasyon & Girişimcilik 5 Dakika Okuma
Personelin İşletmeye Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Personelin İşletmeye Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Her personelin çalıştığı işletme için belli bir maliyeti vardır. Bu maliyet, personele iş karşılığında verilen maaşın yanı sıra bazı giderlerle belirlenir. Söz konusu işletme giderleri arasında prim ve vergi ödemeleri bulunur.

İnovasyon & Girişimcilik 5 Dakika Okuma
Facebook Business Manager Kullanımı

Facebook Business Manager Nedir? Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sosyal medya, gelişimin ve değişimin hız kesmeden sürdüğü günümüzde hem iyi vakit geçirmek hem de yeni bilgiler edinmek için sıkça tercih edilen kullanışlı bir araçtır. Elbette bu mecralar popülaritesini yalnızca kesintisiz iletişim olanağı sunmalarına borçlu değildir. Hemen hemen herkes iş yaşamından özel hayata, sosyalleşmeden alışverişe kadar pek çok farklı amaç için sosyal medyada vakit geçirir. Hâl böyle olunca bu platformlar kaçınılmaz olarak bir iş sahasına dönüşmüş durumdadır. 

İnovasyon & Girişimcilik 7 Dakika Okuma
Whatsapp Business Nedir

WhatsApp Business Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Dijital kanalların hızla artması, işletmelerin iletişim süreçlerini doğrudan etkiler. Bu alandaki gelişmeler arasında WhatsApp Business da yer alır. Küresel mesajlaşma uygulaması WhatsApp tarafından sunulan bu imkân, işletmeler ile müşteriler arasındaki etkileşimi profesyonel bir zemine oturtur. Müşterilerle sürekli ve hızlı temas sağladığı için farklı ölçeklerdeki işletmelerin iletişim faaliyetlerinden elde ettiği dönüşümü artırır.

İnovasyon & Girişimcilik 8 Dakika Okuma
Whatsapp İşletme Hesabına Konum Eklemek

WhatsApp İşletme Hesabına Nasıl Konum Eklenir?

Dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, ücretsiz bir mesajlaşma platformudur. Uygulama, kullanıcılarına mesaj atmanın yanı sıra arama ve medya paylaşımı gibi pek çok olanak sunar. Üstelik SMS ile MMS’i tarihe gömen bu platform, yalnızca bireysel kullanıcıların değil, işletmelerin de yararına olan çok sayıda özelliğe sahiptir. 

İnovasyon & Girişimcilik 5 Dakika Okuma
E-Ticaret Nedir

E-Ticaret Nedir, Nasıl Başlanır?

Teknolojik gelişmeler, 20. yüzyılda ekonomik faaliyetlerin gelişmesinde ve çeşitlenmesinde büyük bir rol oynamıştır. İnternet teknolojisi ile ekonomik, sosyal ve ticari alanlarda köklü değişimlerin gerçekleştiğinden söz edilebilir. Bu devrim niteliğinde gelişmelerden biri olan e-ticaret; firmalar için yeni bir pazarlama modeli oluşturarak markaların daha geniş kitlelere hitap etmelerine imkân tanır.

İnovasyon & Girişimcilik 8 Dakika Okuma
Abone ol İnovasyon & Girişimcilik