notification-announcements

Duyurular

 

Sen Değerlisin

İş ile özel yaşamımızdaki deneyimlerimiz sürekli etkileşim içindedir. Ancak, günümüzün büyük bir çoğunluğunu iş ortamında geçirdiğimiz için çalışma hayatının özel yaşamımız üzerindeki etkisi daha güçlüdür. Nasıl ki iş hayatınızdaki başarılarınız, kişisel gelişimleriniz günlük yaşamanızı olumlu yönde etkiliyor; iş stresi, yoğun çalışma temposu gibi durumların da bir etkisinin olacağını unutmamanız gerekiyor.

 

Yaşamın her alanında olduğu gibi, iş hayatında da birçok farklı sorunla karşılaşabilirsiniz. Ancak, günlük yaşamdaki sorunlardan farklı olarak çalışma hayatınızda karşılaştığınız sorunlar kariyerinizi olumsuz etkilediği için bu sorunları göz ardı etmeyerek, söz konusu duruma yönelik en pratik çözümü bulmaya çalışırsınız. Böyle bir durumu, kişisel yetkinliklerinizi ortaya koyabileceğiniz bir fırsata dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, çalışma arkadaşlarınızdan da yardım isteyerek hem daha verimli bir çözüm süreci yürütebilir hem de bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.

 

Günlük yaşamda olduğu gibi iş hayatındaki stresin de çeşitli nedenleri mevcuttur. Ancak, iş başarısı ile ters orantılı olan stresin üstesinden gelmek için uygulayabileceğiniz belirli bilişsel ve bedensel yöntemler bulunuyor. Bilişsel yöntem olarak problem çözme, zaman yönetimi gibi becerilerinizi geliştirerek yalnızca iş hayatınıza değil kişisel gelişiminize de katkı sağlayabilirsiniz. Dengeli beslenme, düzenli uyku, meditasyon gibi bedensel yöntemler sayesinde ise hem stresten uzak hem de sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olursunuz.

 

İş Hayatı ve Kişisel Gelişim İpuçları Multinet Blog’ta!

İş hayatı ve özel yaşam arasındaki etkileşime yönelik belirli stratejiler aynı anda her iki taraf için de olumlu sonuçların alınmasını sağlayabiliyor. Bu stratejiler, çalışma hayatınızı daha verimli bir sürece dönüştürürken kişisel gelişiminize katkı sağlayan eylemleri içeriyor. Siz de iş hayatına, kişisel gelişime yönelik strateji ve önerilere Multinet Blog’u takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bayram Tatili ve Bayram Tatilinde Yapılabilecekler

Çalışanlar için Bayram Tatili ve Bayram Tatilinde Yapılabilecekler

İş yoğunluğundan uzaklaşmak, ailemiz ve dostlarımız ile vakit geçirmek için güzel bir fırsat olan bayram tatilleri her şey gibi pandemiden etkilenebiliyor. Özellikle bu dönemde sosyal hayatımızı kısıtlaması, ortaya çıkan yeni çalışma modellerine uyum süreci derken hepimiz daha fazla motivasyona ihtiyaç duyuyoruz.Bayram tatillerinizi belirli aktiviteler ile ihtiyacınız olan motivasyon kaynağına dönüştürebilirsiniz. Bayramı evde vakit geçirerek veya bir yerlere giderek değerlendirmek isteyenler için yapılabilecekleri sıraladık. İşte bayram tatilinde yapılabilecekler listesi!

Sen Değerlisin 5 Dakika Okuma
Stres nedir? iş hayarında stres yönetimi

Stres Nedir? İş Hayatında Stres Yönetimi

Stres, vücudunuzun sizi zorlayan dış etkenlere verdiği bir tepki olarak tanımlanır. Aslında stres hayatın normal bir parçasıdır ve belirli bir düzeyde motive edicidir. Ancak, aşırı veya sürekli olduğu durumlarda hem psikolojik hem de biyolojik sorunlara neden olabilir.

Sen Değerlisin 4 Dakika Okuma
çalışan anne baba olmak

Evden Çalışan Anne ve Babalara İşlerini Kolaylaştıracak Tavsiyeler

Çalışan anne ve babalar hem iş temposuna uymak hem de çocuklarının ihtiyaç duyduğu ilgiyi vermek ister. Ne yazık ki, çalışan ebeveynler için çocuklarına gerekli ilgiyi göstermek iş yoğunluk ve stresinden dolayı her zaman kolay olmaz.

Sen Değerlisin 5 Dakika Okuma
bağışıklık sistemi güçlendirme

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Bağışıklık sistemi organlardan, dokulardan, hücrelerden ve proteinlerden oluşan bir sistemdir. Bu bileşenlerin tamamı, enfeksiyon veya hastalığa neden olan virüs, bakteri ve benzeri patojenlere karşı vücudumuzu savunur. Kısaca, bağışıklık sistemi vücudumuzun savunma mekanizmasıdır.

Sen Değerlisin 5 Dakika Okuma
Abone ol Sen Değerlisin