Multinet UP Editör

Yazar:

Multinet UP

Editör

14.07.2022
5 Dakika Okuma Süresi

Araç Takip Sistemi Verimliliğinizi Nasıl Artırıyor?

Şirketler filo yönetimi süreçlerinde çeşitli çözümlere başvurarak araç kullanımındaki verimliliklerini arttırmayı amaçlar. Bu noktada, şirketlerin başvurduğu çözümlerden bir tanesi de araç takip sistemidir. Araç takip sistemi, araçların internet üzerinden gerçek zamanlı olarak takip edilmesini sağlar. Etkin bir filo yönetimi için tercih edilen araç takip sistemleri kurumsal ihtiyaçlara göre çeşitli hizmetler sunmaktadır. Şirketler ihtiyaçlarına uygun özelliklere sahip araç takip sistemini tercih ederek, hem operasyonel hem de finansal çeşitli avantajlar edinir. Bu yazımızda sizler için araç takip sistemi ile verimliliğinizi nasıl artırabileceğinizi açıkladık.

 

Araçların Kişisel Kullanımı Önler

Aktif araç takip sistemleri sayesinde GPS konumuna, rotaya ve motor açma-kapama eylemlerine yönelik veriler gerçek zamanlı olarak aktarılarak, takip edilebiliyor. Pasif araç takip sisteminde ise bu verilere erişim için, depolanan bilgilerin farklı bir cihaza aktarılması gerekiyor. Ancak her iki sistem ile, işveren veya ilgili yöneticiler şirket araçlarının iş saatlerinde veya sonrasında kişisel amaçlar doğrultusunda kullanıp kullanılmadığını tespit edilebilir.

Çalışanların şirket araçlarını kişisel kullanmaları, şirketler için ekstra bir maliyet oluşturabileceği gibi iş süreçlerinin de aksamasına neden olabilir. Araç takip sistemi ile araçların kişisel kullanımının önüne geçilerek, verimliliğin azalması önlenebilir ve çalışanların iş süreçlerine uygun araç kullanımı sağlanarak verimlilik artırılabilir.

 

Operasyonel ve Finansal Kolaylık Sağlar

Şirket araçlarının kişisel kullanımı daha yüksek yakıt maliyetlerine neden olabiliyor. Araç takip sistemi ile aracın gittiği mesafe ve bu mesafede tüketilen yakıt miktarı bilgilerine ulaşılabiliyor. Böylece, çalışanların iş dışı araç kullanımlarından kaynaklı ekstra yakıt giderinin önüne geçilebiliyor. Bununla birlikte, araç takip sistemine bir yakıt kartı entegre ederek şirket araçlarınız için çalışanların yaptığı yakıt dolumlarını takip edilebilir ve beklenmedik yakıt giderlerine engel olabilirsiniz. Bu noktada, yakıt kartının araç takip sistemine entegrasyonu, yakıt kartının kişisel araçlar için kullanımının ve oluşabilecek ekstra maliyetlerin önüne geçilebiliyor.

 

MultiPetrol ile Shell Taşıt Tanıma Sistemi Avantajlarını Elde Edin!

Shell Taşıt Tanıma Sistemi (TSS)  Türkiye’de ilk sunulan ve araçların yakıt harcamalarının tek bir noktadan kontrol edilmesini sağlayan filo yönetim sistemidir. Shell TSS sayesinde şirketler araçlarının Türkiye genelindeki 1000’e yakın Shell istasyonundan faydalanmasını sağlarken, akaryakıt tüketimlerini de online sistem üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yönetebiliyorlar. Bu sayede şirketler araç takip sistemlerinde olduğu gibi hem filo yönetiminde hem de maliyet yönetiminde verimliliklerini artırabiliyorlar. Shell TSS ile şirketlerin elde edebileceğini diğer avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:

●      Hızlı Akaryakıt Alımı: 1000’e yakın Shell TSS sistemi bulunan istasyonda akaryakıt alımlarınızı kasada vakit kaybetmeden yapabilirsiniz. İstasyonlar şirket araçlarınızı otomatik olarak algılayarak, araçtan inmeye gerek kalmadan akaryakıt alımı gerçekleştirebilir.

●      Muhasebe Kolaylığı: Shell TSS internet sitesi üzerinden ayda iki kere toplu olarak kesilen faturaları kontrol edebilir, faturalandırma ile harcayacağınız zaman ve iş gücünden tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, söz konusu faturalara dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

●      Online Raporlama: Birim veya kişilere ait şirket araçlarının akaryakıt alım ve tüketimlerini online olarak kontrol edebilirsiniz. Her bir araç için ayrı ayrı yakıt tüketim değerlerine erişim sağlayarak verimlilik analizi yapabilirsiniz. Elde edilen raporlara online olarak erişilebildiği gibi raporlar bilgisayara da kayıt edilebiliyor.

●      Basit Yönetim ve Kontrol: Online olarak yakıt tüketim oranlarını belirleyebildiğiniz gibi şirket araçlarınızın günlük, haftalık veya aylık yakıt alımlarına yönelik limit belirleyebilir, hangi günlerde yakıt alınabileceğini ayarlayabilirsiniz. Böylece, gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçerek maliyet açısından tasarruf sağlayabilirsiniz.

●      Akaryakıt Fırsatları: Shell TSS şirket araçlarınızın akaryakıt alım ve tüketimlerinin kontrolünü sağlarken şirketinize özel sunduğu ödeme koşulları ve kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.

Shell’in en büyük distribütörü olan MultiPetrol sayesinde ister 1 ister 1000 aracınız bulunsun Shell Taşıt Tanıma Sistemi’ne katılarak şirketinizin ihtiyaçlarına uygun çözümlerden faydalanabilirsiniz. Shell TSS sayesinde filo yönetim sürecinize katkı sağlarken MultiPetrol ile akaryakıt harcamalarınıza yönelik özel ödeme koşulları ve vergi avantajlarından faydalanabilirsiniz. MultiPetrol Yakıt Kartı ile tanışmak ve sağladığı avantajlardan yararlanmak için başvurunuzu hemen yapabilirsiniz!

  
Submitted bybarison14.07.2022

Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için bilgilerinizi girin

Yukarı Çık