notification-announcements

Duyurular

 

​MultiPOS Sıkça Sorulan Sorular

Multinet Up hakkında sıkça sorulan soruları inceleyin ve daha fazlasını öğrenin.

 

​​​MultiNet ile ödeme almayı kolaylaştıran, Android ve iOS işletim sistemi kullanan akıllı telefonları POS cihazına dönüştüren bir uygulamadır. MultiNet üye işyerlerinin MultiNet kart ile temassız, MultiPay ile QR kod teknolojisi kullanarak ödeme alabilmesini sağlar.​

MultiPOS uygulamasını Google Play'den veya App Store'dan akıllı telefonunuza indirip, kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra sahip olabilirsiniz. Android ve iOS işletim sistemine sahip cep telefonları ile QR kod ile ödeme alabilirsiniz. Ayrıca destekleyen Android cep telefonlarında NFC ile ödeme almanız mümkün.  

MultiPOS uygulaması Android ve iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarda kullanılabilmektedir. 

MultiPOS uygulamasındaki "Ödeme yöntemi" ekranından Temassız seçeneği ile, ödeme almak istediğiniz MultiNet kartını telefonunuzun arkasına yaklaştırarak ödeme alabilirsiniz.

Andorid işlemcili telefonunuzdan Ayarlar alanına girip NFC diye aratabilir, telefonunuzda NFC özelliği varsa yaptığınız bu aramada NFC alanına ulaşabilirsiniz.

MultiPOS uygulamasındaki "Ödeme yöntemi" ekranından Karekod'u seçtikten sonra telefonunuzda görünen karekodu müşteriye göstererek MultiPay uygulamasından ödeme yapmasını sağlayabilirsiniz.​

​Böyle bir durumda MultiPOS uygulamasına bağlı terminalin pasife alınması gerekmektedir. Terminalin pasife alınması içi uyehizmetleri@multinet.com.tr adresine mail atabilir, 444 87 36 numaralı MultiNet çözüm merkezinden bize ulaşabilirsiniz.​​

Evet kullanabilirsiniz, her cihazınız farklı bir terminaldir.

Tekrar kod gönderilmesi için uyehizmetleri@multinet.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Ödeme yapmak isteyen kullanıcı, kendi telefonundaki MultiPay uygulamasında "Ödeme Yap" seçeneği ile açılan kameradan sizin telefonunuzdaki MultiPOS'ta açılan kodu okutmalıdır.

MultiPOS yüklü olan telefonunuzun arka kısmına kartı yapıştırıp ödeme alınana kadar bekleyiniz.​​​​​​

​​​​​​Tanımlı e-mail adresi kullanıcının MultipPay'e tanımlı e-mail adresidir. Kullanıcı, MultiPay uygulaması üzerinden mail adresini güncelleyebilir.​​

​​Eğer gün sonu işlemi yapılmamış ise son işlemler bölümünden hatalı çekim işlemi yapılan işlemi bulup, işlemi sola doğru kaydırarak iptal edebilirsiniz.

​​​Son işlemler bölümünden yapılan ödemeleri kontrol edebilirsiniz.

Son yapılan 50 işlem bu ekrandan görüntülenebilir.

1.Adım: Menü alanına giriş yapılır, açılan ekranda Fatura kısmı seçilir

2.Adım: Fatura Kes alanına tıklanır

3.Adım: Açılan Vade Seçimi ekranında ödeme vadesi tercihi belirlenir, onayla alanına tıklanır

4.Adım: Fatura bilgi fişi görselindeki bilgilere göre resmi fatura (Earşiv/matbu/efatura çalışma şeklinde göre) düzenlenir.

Earşiv faturalar için fatura ZİP dosyası şeklinde earsivfatura@multinet.com.tr adresimize mail olarak iletilir.

Evet, MultiPOS ile ödeme alan bütün cihazlarınızdan tek bir seferde fatura kesme işlemi yapılmış olacaktır.​​​​

Fatura kes işlemi yapıldığında toplam işlem tutarınız sistemimize yansımaktadır. Faturanızı doğru tutarlarda düzenleyip göndermeniz durumunda ödeme sürecinde herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

​​​Evet, yükleyebilirsiniz.