notification-announcements

Duyurular

 

MULTINET UP OLARAK YEMEK KARTI SEKTÖRÜNÜN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE LİDERLİK EDİYORUZ

18.06.2021

Bora Işık MULTINET UP PAZARLAMADAN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI BORA IŞIK: MULTINET UP OLARAK YEMEK KARTI SEKTÖRÜNÜN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE LİDERLİK EDİYORUZ

Yemek kartı özelinde uçtan uca dijital ürün ve hizmetleriyle; kurumsal müşterilerine, üye iş yerlerine ve kart kullanıcılarına en üst seviye hizmet veren yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up’ın hedefinde fiziki kartsız ve fiziki POS cihazsız bir yemek kartı sektörü var.

2 milyon kart kullanıcısına ve 200 bini aşkın kuruma dokunan ekosisteminde hayatı kolaylaştıran çözümleriyle faaliyet gösteren yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up’ın yemek kartı alanındaki faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Multinet Up Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bora Işık: Multinet Up’ta geliştirdiğimiz inovatif çözümlerle ve güçlü teknoloji altyapımız sayesinde, tüm paydaşlarımıza fayda ve değer üretme vizyonuyla çalışıyor, temas ettiğimiz sektörlerin dijitalleşmesine liderlik ediyoruz. Çalışanların yemek giderlerinde vergi muafiyeti ve çalışan başına yılda 6 bin TL’ye varan tasarruf sağlayan, günlük/haftalık/aylık bakiye yüklenebilen, market kullanımına açma/kapama ve saat/lokasyon kısıtlama özelliği olan MultiNet yemek kartı, uzun yıllardır hem kurumların hem de çalışanların faydalandığı bir çözüm. Müşteri deneyimi her zaman odağımızda; hızla değişen çalışma hayatının dinamikleri ve farklılaşan kullanıcı ihtiyaçlarını takip ederek  Ar-Ge çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Örneğin temassız ödemeleri ele alalım. Biz, temassız ödeme henüz ülkemizde yaygınlaşmamışken, ödeme sistemlerinin nakitsiz ve kartsız bir dünyaya evrildiğini ön görmüş; temassız ödemeyi tüm çözümlerimize 2014’de  entegre etmiştik. Bugün MultiPay mobil uygulamamız üzerinden bakiye görüntüleme ve yükleme, QR ile ödeme, harcama noktalarını görüntüleme, bireysel kampanyalara katılım, herhangi bir çalıntı veya kayıp durumunda yemek kartını bloke etme gibi bir çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kurumlar MultiNet’i dakikalar içinde satın alıyor, çalışanlar hemen kullanmaya başlıyor

Çalışma hayatının tamamen dijitale taşındığı bu dönemde, firmaların MultiNet’i satın alma sürecini, çalışanların kullanımını ve üye iş yerlerimizin ödeme alma süreçlerini tamamen dijitalleştirdik. Örneğin KOBİ ve mikro işletmeler için devreye aldığımız yeni dijital satış kanalımız MultiOnline ile işletme yetkilisi bulunduğu yerden, isterse cep telefonu üzerinden online sözleşme, kart oluşturma ve kredi kartı ile ödeme dahil olmak üzere tüm işlemlerini en fazla 10 dakika içinde gerçekleştirebiliyor. Evrak, ıslak imza gibi prosedürlere ihtiyaç duymadan tamamlanan satın alma sürecinin ardından işletme çalışanları, MultiPay üzerinden sanal kart oluşturarak anında harcama yapmaya başlayabiliyor.

Kullanıcılarımız online siparişe yöneldi; MultiNet’in online kullanımı iki kat arttı

Geçen senenin başına göre de bu sene sadece MultiPay’le  yapılan QR ödemelerinin 4 kat arttığını görüyoruz. Benzer şekilde, son dönemdeki işlem verilerimize baktığımızda MultiNet kullanıcılarının online sipariş ve ödemelere doğru geçiş yaptığını görüyoruz. Örneğin, geçen ay sokağa çıkma kısıtlamaları ve Ramazan ayının da etkisiyle online kullanımlarda bir önceki aya göre iki katın üzerinde artış gözlemledik.

Sahadaki POS parkımızın yüzde 60’ı mobile taşındı

Restoran ve kafelerin ödeme alma süreçlerini de tamamen dijitalleştiriyoruz. 2019’da üye iş yerlerimizin kullanımına açtığımız yemek kartı sektörünün ilk mobil ödeme alma uygulaması MultiPOS ile MultiNet’liler restoranlarda ve kapıda ödemelerde ister kartları ile temassız ister MultiPay mobil cüzdanları ile karekod okutarak saniyeler içinde ödeme yapıyor. Üye iş yerlerimiz yalnızca ödeme alımı değil fiziki pos cihazlarında yapılan fatura kesimi, gün sonu alımı, slip gönderimi, ödeme iptali gibi işlemlerin tamamını dijital gerçekleştirebiliyor. Şu an sahadaki POS parkımızın yaklaşık yüzde 60’ı MultiPOS’a geçti ve bu oran hızla yükseliyor.

 

Kaynak: https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=https://digitalreport.com.tr/i/008.pdf