notification-announcements

Duyurular

 

MultiNet’le Bakın, net göreceksiniz!

İşverenlerin çalışanlarına sağladıkları yemek şeklinde farklı yöntemler vardır.

Çalışan sayısı, firmanın bulunduğu lokasyon, muhasebe sisteminin gelişmişliği gibi işveren sahip olduğu koşulları göz önünde bulundurarak kendisi için en avantajlı gördüğü yöntemi seçer. Ancak bu noktada avantajlı gibi görünen alternatifin aslında görünmeyen maliyetlerin hesaba katılmamasından dolayı çok da sağlıklı bir tercih olmadığı görülmektedir.

youtube

Örneğin mutfak ya da yemekhane için verilen kira bedeli, yemeği pişiren, operasyonda yer alan ilgili kişilerin masrafı (gıda mühendisi, aşçı, hizmetli vb.) ve enerji tüketimi hesaplı gibi görünen bu alternatifin gizli maliyetleridir. İşletmenin mutfağında ya da yemekhanede yenen yemeğin işveren için maliyeti çok yüksek olabilir. Mutfak, aşçı, yemekhane imkanlarının yetersizliği hijyenik olmayan bir hizmet verilmesine sebep olabilir.

blue-section

MultiNet’le çalıştığınızda yalnızca operasyonel yüklerden kurtulmakla kalmaz; iş yerinizde sunduğunuz yemek çözümünüzde mutfak ve yemek giderleri içinde yer alan elektrik, su, doğalgaz ve ısınma gibi görünmeyen dolaylı maliyetlerden de kurtularak, %100 vergi tasarrufu elde edersiniz.

Siz de MultiNet’in sunduğu avantajlar dünyasından faydalanarak 35.000 MultiNet'li firma arasına katılıp şirketinizde görünmeyen dolaylı maliyetleri ortadan kaldırır ve ne kadar kâr sağlayacağınızı görebilirsiniz.

Üstelik Multinet Up'ın 35.000'in üzerinde anlaşmalı noktasında çalışanlarınız dilediği yemeği yeme ve market alışverişi yapma özgürlüğüne sahip olurken, şirket olarak siz de çalışanlarınızın motivasyonuna olumlu yönde etki etki etmiş olursunuz.

chef

İş Yeri Mutfağında Görülmeyen Giderler!

Günümüzde işletmelerin iş yeri mutfağında sunduğu hizmetin içerisinde görülmeyen birçok dolaylı maliyet yer almaktadır:

  • Yemek ihtiyacının karşılandığı alanın kirası
  • Yemek pişirilmesi ve gıda kontrolleri için yer alan ilgili kişilerin (gıda mühendisi, aşçı, hizmetli vb.) masrafı
  • Elektrik, doğalgaz, alınan gıda malzemesi, aydınlatma, soğutma/ısıtma gideri ve envanterin tükenmişliği gibi birçok dolaylı maliyetlerin hesaplanmadığı dikkat çekmektedir.

Üstelik;

  • İdari işler ve yöneticilerin vaktini menü seçimi, yemek için gerekli gıdanın temini vb. görünmeyen birçok ek iş kalemlerine zaman ayırması sonucu işinde verimsizlik yaşamasına da sebep olmaktadır.
  • Alınan gıdaların bozulabilmesi, uygun fiyat arayışı, stoklama, taşıma ve benzer maliyetler ve riskler de oluşmaktadır.
  • Çalışanlar için ise seçme özgürlüğünün sınırlanması sonucunda çalışan memnuniyetsizliği oluşmaktadır.

 

GÖRÜNMEYEN MALİYETLERİ HESAPLAMA ARACI

MultiNet Yemek Kartı ile Kontrol Sizde!

Multinet Up teknolojisinin sunduğu esneklikle yemek kartlarının özelliklerini çalışanlarınızın ihtiyaçlarına göre belirleyerek hem çalışan memnuniyetini hem de şirketiniz için birçok tasarruf sağladığınızı göreceksiniz.

Multinet

İster Restoranda İster Gıda Alışverişlerinde Kullanım

İhtiyaca göre kişiselleştirilebilen MultiNet yemek kartı sayesinde çalışanlarınız yemek ihtiyacını ister restoran harcamalarında ister gıda harcamalarında kullanabilme özgürlüğüne sahip olur. Türkiye genelinde anlaşmalı olduğumuz 30.000 restoran, 5.000 markette çalışanlarınız özgürce bakiyelerini harcayabilir ve 5.000 TatlıPara noktasında harcadıkça ekstra TatlıPara kazanır.

Online Sipariş Verebilme

Online alışverişin getirdiği yenilikler, günlük hayata çok hızlı adapte oluyor. Zamanın ihtiyaçlarını yakalayarak yemek kartı kullanıcıları ve şirketler için oluşturduğu en iyi çözümleri sunan MultiNet yemek kartı ile online olarak çalışanlarınız gıda alışverişlerini anlaşmalı noktalarımızda güvenle yapabilmektedir.

İhtiyaca Göre Bakiye Yükleme

İş yerinizde kapasiteye bağlı değişiklik yaratan faktörler doğrultusunda çalışanlarınızın yemek kartlarına bakiye yüklemelerinizi ihtiyacınıza göre günlük, haftalık ya da aylık olarak belirleyebilir ve rahatlıkla yönetirsiniz.

Multinet

Kullanım günleri belirleme ve değiştirilebilir kullanım saatleri

İş yerlerinde sezonsallık etkisi, vardiyalı çalışma modeli, özel günler ve tatiller dolayısıyla çalışma düzeninde birçok farklı etken görülmektedir. Dilerseniz yemek kartı kullanım saatleri ve günlerini şirket olanaklarınız doğrultusunda karar vererek kolayca yönetebilirsiniz.

Güvenlik

Herhangi bir çalıntı veya kart kayıplarında MultiPay mobil uygulama üzerinden çalışanlarınız yemek kartını kolayca bloke edebiliyor.

Gıda İsrafının Önüne Geçilmesi:

Çalışanlarınızın yemek ihtiyacını iş yerinizde karşıladığınız koşullarda genellikle personelin yemeği beğenmemesi veya yapılan yemeğin artması sonucunda gıda israfı oluşmaktadır. MultiNet’le çalışanlarınız için belirleyeceğiniz günlük yemek bedeli ile ihtiyacına göre seçim yapmasını ve gıda israfın önüne geçilmesine sizde destek olursunuz.

%100 Vergi Avantajı ile Hem Giderlerinizi Azaltın Hem de Tasarruf Sağlayın!

Uzmanlarımız sizin için hesapladı!

İş yeri mutfağınızda sunduğunuz yemek çözümünüzde görünmeyen dolaylı maliyetlerin yarattığı masraflardan kurtularak MultiNet yemek kartı çözümümüz ile yılda 38.000 TL'ye kadar Personel giderlerinden tasarruf ederek, masraflarınızı azaltabilirsiniz.

 

Avantaj Hesaplamak için
Bilgilerinizi Giriniz

Aylık Çalışma Günü
-
+
Çalışan Sayısı
-
+
Günlük Yemek Bedeli (KDV Dahil)
-
+
Aylık toplam kazancınız:
Yıllık toplam kazancınız:
Detaylar
 
Multinet
Yemek Kartı

KDVindirimi
 
GelirVergisi
 
DamgaVergisi
 
SGK Primiİşçi Payı
 
İşsizlik Sigortası İşçi Payı
 
SGK Primiİşveren Payı
 
İşsizlik Sigortasıİşveren Payı
 

İşverene Toplam Maliyet
Aylık
 
Yıllık
 

Gelir Vergisi Kanunu'na göre şirketler, çalışan yemek yardımlarını "yemek kartı" ile sağlamanız durumunda;

 

SGK İşveren Hissesi,

Gelir Vergisi,

SGK İşçi Primi, 

Damga Vergisi %100 vergi avantajı sağlarsınız.

 

Anlaşmalı Yemek Kartı Noktaları