notification-announcements

Duyurular

 

Kurumsal Doğum Hediyesi:
MultiGift

Firmalardan beklenen yan haklar çalışanların evli ya da bekar olması, bebek sahibi olup olmaması, cinsiyeti, yaşı ve daha birçok kritere göre farklılık göstermektedir. Her beklentiyi tek tek karşılama çabasına girmek yerine MultiGift ve size sunduğu tedarik çözümleri ile her ihtiyaca cevap verecek tek bir çözüm ortağı bulabilirsiniz.

İşletmenizin yeni anne olmuş çalışanlara kurumsal doğum hediyesi vermesinin en prestijli yolu kurumsal hediye kartıdır. Üstelik hem işletme için tasarruflu hem de çalışan için pek çok farklı konuda avantajlı bir çözümdür. 

Kurumsal Doğum Hediyesi: Çalışanlarınıza Yapacağınız Hoş Bir Jest

4857 sayılı İş Kanunu’nun 74. Maddesi hükümleri gereğince kadın çalışanların doğumdan önceki 8 hafta ve doğumdan sonraki 8 hafta çalıştırılmamaları gerekir. Kadın çalışan dilerse ve sağlık durumunun el verdiği kadın doğum uzmanı tarafından rapor edilirse; doğumdan önce 8 yerine 5 hafta doğum izni  kullanıp kalan 3 haftayı doğumdan sonraki kullanım hakkına ekleyerek yasal iznini 16 haftaya tamamlayabilir.

Erken doğum durumunda; çalışan kadının doğum öncesi kullanılmayan izni doğum sonrasına aktarılır.

Çoğul gebeliklerde ise analık izni doğum öncesi 8 yerine 10 hafta olup, doğum sonrası ise 8 haftalık izin bulunur. Yani ikiz bebek bekleyen anne adayları için doğum izni toplamda 18 haftadır.

Doğum izni; çalışan ve bebek bekleyen her kadının yasalarla güvence altına alınmış hakkıdır. Bazı işletmeler, çalışanlara yasal olarak vermek zorunda oldukları hakların yanında yan haklar tanırlar. Böylece onlara değerli olduklarını hissettirir, aidiyet duygusunu pekiştirir ve motivasyonu etkili bir şekilde artırabilirler.

Sizler de çalışanlarınıza bebek sahibi oldukları bu dönemde kurumsal doğum hediyesi ya da doğum parası vererek onlara hoş bir jest yapabilirsiniz.  

Kurumsal Doğum Hediyesinin Avantajları

Tasarruf sağlar.

Henüz anne olmuş ya da olacak kadın çalışanlarınıza MultiGift hediye kartı ile doğum hediyesi vermek onları memnun etmenin yanında işletmenize maddi olarak da kâr sağlayan bir sistemdir.

Çalışanların kıdemine göre farklı miktarlarda ya da her çalışana standart bir doğum hediyesi miktarı belirleyerek hediye kartına dilediğiniz kadar bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Kartınıza yaptığınız TL yüklemelerinde ayni yardımlar için %45'e varan vergi avantajı sağlar. Kısacası doğum hediyelerinde MultiGift'i tercih ederseniz tasarruf edebilirsiniz.  

Operasyonel kolaylık sağlar.

İşletmenizde çalışan bir kadının anne olmasını kutlamak ya da bebek hediyeleri seçmek kolay değildir. Annelerin bebekleri hususunda ne kadar hassas ve özenli oldukları gerçeğini düşünürsek, vereceğiniz hediye de kaliteli ve işe yarar bir hediye olmalı ki anlamlı ve işe yarar olsun. Bu durumda en iyi doğum hediyesi için farklı tedarikçilerle görüşmek, yüzlerce yeni doğan hediye seçeneği arasından seçim yapmaya çalışmak ciddi bir zaman kaybına neden olur. 

Oysa çalışanlarınıza doğum hediyesi olarak hediye kartı vermek, farklı tedarikçilerle çalışmak yerine tek çözüm ortağı ile iletişim halinde olmanızı sağlar. Böylece operasyonel destek ekibinin iş yoğunluğu azalır ve enerjilerini diğer işlerine aktarabilirler.  

Maliyet yönetimini kolaylaştırır.

Çalışanlarınızın yan hak maliyetlerini tek tek personel bazında yönetebilmenize olanak tanır. Mevcut maliyetleri online olarak sistem üzerinden takip edebilir, öngörülebilir maliyetleri hesaplayarak bütçenizi daha etkin bir şekilde planlar ve kullanırsınız.  

%100 çalışan memnuniyeti garantilidir.

Yeni yaşına giren ya da doğum yapan çalışanlar için alacağınız hediyenin fazladan alınmış bir şey olarak kenara konma ihtimaline karşılık, hediye kartı ya da marka kartları ile çalışanlara hediyelerini seçme özgürlüğü sunabilirsiniz. Böylece giyimden gıdaya, oyuncaktan ev tekstiline, aksesuardan bakım ürünlerine kadar farklı kategorilerdeki ürünleri on binlerce noktadan özgürce seçme olanağına sahip olur ve beklentilerine uygun hediye seçimi yapabilirler.

Şirket prestijini artırır.

Personele sağladığınız her hak kurumsal kimliğinize artı değer katar. Bu yan hakları bir de MultiNet gibi alanında uzman ve profesyonel bir iş ortağı ile birlikte sunduğunuz zaman prestijiniz de artacaktır. 

Yeni Doğum Yapan Anneye Hediye Fikirleri

Bebeğini dünyaya getirmesine çok az kalan ya da henüz doğum yapan anneye hediye almak istiyorsanız sadece yenidoğan hediyesi seçeneklerini değil anneye alınabilecek hediye seçeneklerini de değerlendirmelisiniz. Öyleyse MultiGift doğum hediye kartı ile anneye ve bebeğine alabileceğiniz hediye önerileri konusunda bilgi edinelim ve doğum hediyesi olarak verilen MultiGift’in nerelerde geçtiği konusunda bilgi edinelim:

MultiGift Geçen Yerler

Yeni doğum yapan annenin kişisel bakım, giyim ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşılayarak veya yeni yaşına giren çalışanlarınıza o çok beğendikleri ayakkabı, çanta ya da parfümü hediye ederek onlara kendilerini çok daha değerli hissettirebilir, şirketinizin her an kendilerine destek olacağı mesajını verebilirsiniz. Öyle ise Boyner, Defacto, adL, Ayakkabı Dünyası, Koton, Jack & Jones gibi MultiGift’in geçtiği mağazalar kendilerini gerçekten de özel hissedecekleri kadar iyi.  

Dilerseniz doğum hediyesi kartı ile sadece giysi, aksesuar gibi eşyalar değil aynı zamanda gıda ihtiyacını karşılamak için market alışverişi yapabilecekleri alternatifler de sunabilirsiniz. Çağrı, Yunus, Happy Center, Peynirci Baba ve daha birçok farklı markadan yaptıkları alışverişi hediye kartına yüklediğiniz bakiye ile siz karşılayıp, doğum kutlamaları için hazırlanacak mükellef sofralara katkı sağlayabilirsiniz.

 

Marka Kartları

Saygın mağazalara ait marka kartları ile binlerce ürün arasından ihtiyaçlarını karşılayacak diledikleri anne/bebek ürününü satın alabilirler. Bebek telsizi ya da buharlı sterilizatör ihtiyacı için Teknosa; bebek mobilyası ihtiyaçları için IKEA veya English Home, bebek kitapları ya da oyuncaklar için D&R ya da anne olmasının kendisini ihmal etmek demek olmadığını hatırlamak için kendine alışveriş yapabileceği Mavi veya Morhipo gibi seçkin markalardan alışveriş yapabilirler. Dilerlerse bu özel kutlama için hazırlayacakları sofrayı A101 veya CarrefourSA gibi market zincirlerinden yaptıkları gıda alışverişi ile hazırlayabilirler. Çalışanlarınıza sunacağınız marka kartları, sadece anlaşma sağladığınız markalar için geçerlidir.  

MultiGift kurumsal hediye kartı ile firmanıza sunabileceğimiz avantajlarla ilgili detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın sizi arayalım