notification-announcements

Duyurular

 

MULTINET UP SATIŞTAN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI DİDEM KUŞ: “KURUMLARIN ÇALIŞANLARINA YAPTIKLARI AYNİ YARDIMLARDAN EN ÖNEMLİSİ YARDIMLAŞMA AYI OLARAK BİLİNEN RAMAZAN AYI İÇİNDE YAPILIYOR”

20.04.2021

Didem Kuş Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up, Türkiye’nin ilk kurumsal hediye ve sosyal yardım kartı MultiGift ile geleneksel Ramazan kolisi yardımlarına dijital bir alternatif sunuyor. Firmalar, Ramazan yardımlarında MultiGift’i tercih ediyor, yardımlarını ister hediye kartı ister dijital kod ile çalışanlarına kolay, temassız ve hijyenik bir şekilde ulaştırıyor.

Ramazan ayıyla birlikte gündeme gelen çalışan yardımı uygulamalarına ilişkin değerlendirmede bulunan Multinet Up Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Didem Kuş: Çalışan motivasyonu ve bağlılığını destekleyecek yan hak uygulamaları arasında Ramazan yardımlarının özel bir yeri var. Kurumların çalışanlarına yaptıkları ayni yardımların en önemlisi yardımlaşma ayı olarak bilinen bu ayda yapılıyor. Ramazan ayına girmemizle birlikte, firma yetkililerinin hazırlıkları da hızlandı. Kurumlar, çalışanları mutlu edecek Ramazan yardımlarını ve bayram hediyelerini güvenli ve kolay bir şekilde ulaştırmanın yollarını arıyor. Geçtiğimiz senelerde yaygın olan erzak kolisi uygulamalarının pandemiyle birlikte yavaş yavaş terk edildiğini gözlemliyoruz. Maske, mesafe ve hijyen kurallarının önem arz ettiği bu dönemde iş yerlerinin önemli bir bölümü uzaktan veya hibrit çalışma uygulamalarına devam ediyor. Erzak kolilerinin hijyenik koşullarda hazırlanması ve çalışanlarının evlerine ulaştırılması ciddi bir operasyon yükü doğuruyor. Bu sebeple, MultiGift’i tercih ederek operasyonel yükten kurtulan, çalışanına seçme özgürlüğü sunan, vergi avantajı sağlayan iş yerleri yaygınlaşıyor.

Ramazan yardımlarına yeni nesil çözüm: dijital koli

Çalışanların ve kurumların ihtiyacına göre özelleştirilebilir kurumsal hediye ve sosyal yardım kartı MultiGift, Ramazan yardımı uygulamalarına dijital bir çözüm sunuyor. Fiziksel gıda kolileri hazırlamak yerine MulitGift’i tercih eden firmalar, çalışanlarını ister hediye kartıyla ister tamamen online bir şekilde tek tıkla ulaştırabilecekleri dijital kodlarla mutlu ediyor. Çalışanlar ise bakiyelerini ihtiyaç duydukları ürünlerde diledikleri gibi kullanabilmenin özgürlüğünü yaşıyor. Kurumlara, çalışan sayısı fark etmeksizin tek fatura ile operasyonel kolaylık ve %45'e varan vergi tasarrufu sağlayan MultiGift, Türkiye’nin 81 ilinde giyimden gıdaya, anne-bebek ürünlerinden ev eşyasına ve elektroniğe kadar onlarca farklı kategoride 20 bin noktada geçerli. Geçtiğimiz Ramazan ayında bir önceki senenin aynı dönemine göre 3 kat artış elde ettiğimiz MulitGift kullanımlarında bu sene de önemli bir talep artışı gözlemliyoruz.

 

Ramazan’da market alışverişlerinde ödemeler QR kodla

Hijyen önlemleri kapsamında daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilen QR kodla ödeme yöntemini MultiGift’in market ödemelerinde de devreye aldık. MultiGift kullanıcıları, artık Mopaş, KIM Market, Onur Market, Happy Center vb Türkiye genelinde binlerce markette QR kodla hızlı ve temassız ödeme imkanından yararlanıyor. Ayrıca, MultiGift’in marka çözümleri A101, CarrefourSA, Trendyol sayesinde, çalışanlar Ramazan’da ihtiyaçlarını tercihlerine göre ister fiziki marka kartlarıyla ister temassız alışveriş güvenliğini sağlayan dijital kodlarla ödeyebiliyor. MulitGift’in Morhipo, Ikea, Vakko, Mavi gibi diğer marka çözümleri ise Ramazan Bayramı hediyelerinde ön plana çıkıyor.