notification-announcements

Duyurular

 

İstanbul Kart Üye İş Yeri Sıkça Sorulan Sorular

Bu döküman MultiNet POS terminallerinde İstanbulkart kullanımı esnasında üye iş yerlerinden gelebilecek sorular için
bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

​​​POS terminalinden menüye girilir ve “İSTANBULKART”seçilir. Ekranda çıkan tutar alanına ödeme tutarı girilerek “GİRİŞ” tuşuna basılır. Kart POS terminaline yaklaştırılarak ekrandan “KARTINIZI YAKLAŞTIRIN” uyarısı gidene kadar ödemenin alınması beklenir. İşlem sonunda POS slipinin birini sizin almanız, diğerini kart kullanıcısına vermeniz gerekmektedir. İşlem sonunda kart kullanıcısına ayrıca fiş veya fatura verilmelidir.

Ödeme işlemi sonrasında POS terminalinden menüye girilir ve “MULTINET İŞLEMLER” seçilir. Seçilen ekrandan daha sonra “İPTAL”e basılır. Satış slipinin altında yer alan referans numarası POS terminaline girilerek “GİRİŞ”tuşuna basılır ve İPTAL işlemi gerçekleştirilir. İşlem sonrasında POS terminalinden slip çıkar ve işlem tamamlanır.

İstanbulkart işlemlerinin çalışma koşulları(vade, komisyon) mevcut MultiNet anlaşma koşullarınıza tabidir.

Hayır. İstanbulkart işlemlerinden doğacak alacaklarınız için Multinet’e ayrıca fatura kesmemelisiniz.

Şuan bu işlem yapılamamaktadır ancak çalışmalar devam etmektedir. Yükleme sistemi tamamlandığında tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Evet, mevcut Multinet Üye İş Yeri sözleşmeniz gereği İstanbulkart ödeme noktası olursunuz. Eğer İstanbulkart ödeme noktası olmak istemezseniz Multinet Çözüm Merkezi’ni arayarak iptal talebinde bulunabilirsiniz. Ancak İstanbulkart kullanıcıları ve turistler de dahil olmak üzere İstanbul halkının ortak noktası İstanbulkart ile ödeme almanızı sizler için tavsiye ederiz.

Hayır. Mevcut Multinet Üye İş Yeri sözleşmeniz kapsamında ödeme alabilirsiniz, ek bir sözleşme gerekmemektedir.

Çözüm Merkezi’mizi arayarak bilgi vermeniz halinde Multinet ekipleri tarafından gerekli tanımlamalar yapılacaktır.

İşletmenizde bulunan bütün ürünlerin satışında ödemeyi İstanbulkart’tan alabilirsiniz.

Hayır. MultiNet’in kart kullanıcılarına sağlamış olduğu faydalardan yalnız MultiNet yemek kartı kullanıcıları yararlanabilmektedir.

Hayır. İstanbulkart sahipleri istedikleri tüm tutarlarda alışveriş yapabilmektedir.

Bireysel kartınızla ilgili sorular için tıklayınız.