notification-announcements

Duyurular

 

Yeni nesil yan hak uygulamalarında MultiFlex dönemi!

06.06.2023

Didem Kuş MultiFlex - Marketing TRMultinet Up, çalışana esneklik, işverene tasarruf ve kolaylık sağlayan kurumsal hediyenin esnek ve dijital çözümü MultiFlex ile çalışan ödüllendirmeleri için yenilikçi bir yan hak çözümü sunuyor.

Şirket çalışanlarına yemek kartı, kurumsal hediye ve sosyal yardım kartı, akaryakıt ve konaklama gibi alanlardaki giderlerinin maliyet avantajıyla yönetilmesine yönelik yeni nesil çözümler sunan Multinet Up, kurumsal ediyenin esnek ve dijital çözümü MultiFlex ile işveren markası olmak isteyen kurumlara önemli avantajlar sunuyor. MultiFlex’in sunduğu bu avantajları ve çalışan deneyimine katkılarını aktaran Multinet Up Satış Genel Müdür Yardımcısı Didem Kuş: Çalışma hayatının özellikle son birkaç senedir geçirmekte olduğu dönüşüm, işverenlerin ve yöneticilerin çalışan mutluluğu ve memnuniyeti üzerine daha fazla düşünmesine, çalışanların güncel ihtiyaç ve beklentilerini tatmin etmeye yönelik yenilikçi çözümler aramasına neden oluyor. Uzun yıllardır bu alanda faaliyet gösteren, hem çalışan deneyimine katkıda bulunan hem de firmalara zamandan ve maliyetten tasarruf sunan çözümler geliştiren bir şirket olarak, MultiFlex’i geliştirirken bu arayışa esnekliği merkeze alan bir çözümle yanıt vermek gerektiğini gördük. Şirketlerin Ramazan ayında, Kurban Bayramı’nda, yılbaşında, diğer özel günlerde, çalışanların doğum ve evlilik hediyelerinde veya performans ve kıdem ödüllerinde tercih ettiği MultiFlex, kişiselleştirilebilir ve yeni nesil bir deneyim yaratıyor.

MultiFlex’in geleneksel yan hak uygulamalarına nazaran pratikliğiyle ön plana çıkan bir çözüm olması hem firma yetkililerini hem de çalışanları memnun ediyor. Firma yetkilisinin çalışan için bakiye tanımlaması, çalışanın ise Multinet Up tarafından gönderilen bilgilendirme sms’indeki bağlantıya tıklayarak cep telefonuna MultiFlex uygulamasını indirmesi yeterli oluyor. Tanımlanan bakiye, uygulama üzerinden yapılan tercihe göre fiziki kartla veya dijital kodla tamamen online olarak kullanılabiliyor.

“Esneklik sayesinde çalışan memnuniyetine ve verimliliğe katkı sunuyoruz”

A101, Boyner, Shell, Jolly Tur gibi prestijli markaları kapsayan binlerce anlaşmalı noktamız var. MultiFlex’in en önemli avantajlarından biri de bu yaygınlık ve kullanıcısına kendisine tanımlanan bakiyeyi dilediği yerde değerlendirme fırsatı sunması. Çünkü aynı şirket içinde çalışan bireylerin yaşam tarzlarının, ihtiyaç ve beklentilerinin tamamen farklı olabildiğini gözlemleyen karar vericiler her çalışanı mutlu edebilecek tek bir anahtar çözüm bulamadıkları için binlerce alternatif sunan böyle esnek bir çözüme ihtiyaç duyuyor. Örneğin, iş hayatına yeni başlamış bir çalışan genellikle günlük ihtiyaçlarına yönelik harcamalar yapıyor ve yan haklar paketini bu ihtiyaçlara paralel yapılandırmak istiyorken, evli ve çocuklu bir çalışanın öncelikleri farklı olabiliyor. Biz MultiFlex’le kullanıcılara gıdadan giyime, elektronikten akaryakıta farklı kategorilerde onlarca alternatif sunuyoruz. Son dönemdeki kullanıcı işlemlerine baktığımızda harcamaların yüzde 45’e yakınının gıda kategorisinde yapıldığını görüyoruz. Çalışanların en çok tercih ettiği ikinci seçenek giyim kategorisi olurken, bir diğer öne çıkan kategori ise online alışveriş siteleridir. Kısacası bu çeşitlilik ve esneklik sayesinde işverenler tüm çalışanlarını aynı anda mutlu edebilmenin, iş yerinde çalışan deneyimini ve buna bağlı olarak verimliliği artırmanın tatminini yaşıyor.

İş ortaklarımıza sağladığımız bir diğer önemli avantaj ise maliyet avantajı. Multinet Up müşterileri çalışanlarına sundukları esnek yan hak paketlerinde yüzde 45’e varan vergi avantajından yararlanıyor. Ayrıca yönetimi kolay olan bu uygulama sayesinde hediye tedariki ve teslimi gibi süreçleri ortadan kaldırarak, yan hak yönetim sürecinde ciddi bir verimlilik ve zamandan tasarruf elde etmiş oluyorlar.

“Kurban Bayramı’nda çalışan yardımları ve bayram hediyeleri için tercih ediliyoruz”

Sağladığımız tüm bu avantajlar nedeniyle, işverenlerin dönemsel yardımlar için en çok tercih ettiği fırsatlardan biri olan Kurban Bayramı’nda önemli bir talep artışıyla karşılaşıyoruz. Çalışan yardımında bulunmak isteyen veya bayramda kurumsal hediye arayışına giren her ölçekten şirkete hizmet veriyoruz.