Çalışan Ödüllendirme Sistemi ile Verimliliğinizi Artırın

Multinet Up Editör

Yazar:

Multinet Up

Editör

22.04.2020
3 Dakika Okuma Süresi

İşletmeler için en önemli kavramlardan biri verimliliktir. Verimlilik ise büyük oranda, çalışan bağlılığı ile birlikte ortaya çıkar. Bu nedenle, verimlilik artışı isteyen işletmeler için çalışan bağlılığını sağlamak önemli bir konudur. Günümüzde, çalışanların yarıdan fazlasının işletmeye bağlılık hissetmediği göz önünde bulundurulursa, bu konunun önemi daha kolay anlaşılır.

Övgü dolu sözler, tebrikler ya da maddi fayda sağlamayan ödüllendirme yöntemleri, çalışanların bir kısmının performansını artırırken, diğer bir kısmına anlamsız gelebilmektedir. Kuşak farklılıkları ve kuşaklar arasındaki beklenti farkları gibi sebepler bu sonucun ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Klasik yönetim sistemlerinde, işletme için değerli olan çalışanların maaşlarına odaklanılmakta ve ödüllendirme genellikle maaş zammı olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak bu tür bir uygulama her zaman beklenen sonucu göstermemektedir. Bunun yerine, özellikle KOBİ'lerin son dönemde benimsedikleri "Ödüllendirme" yöntemi çalışan bağlılığında artış sağlamaktadır.

İşletmede çalışan her bireyin ayrı bir kişiliğe sahip olduğu göz önünde bulundurulduğunda, ödüllendirme kavramının anlamının da her çalışana göre farklılık göstereceği rahatlıkla anlaşılabilir. Çalışanların bir kısmı unvan beklentisi içindeyken, bir diğer kısmı fazladan tatil isteyebilir. Ancak çalışanların önemli bir kısmı için ödül ile maddi fayda eş anlamlıdır ve motivasyonları üzerinde maddi ödüller büyük etkiye sahiptir. Hangi çalışanın hangi tür bir ödüllendirmeye olumlu tepki vereceği konusu, o çalışanın yöneticilerinin ve İnsan Kaynakları Bölümü'nün üzerinde durması gereken bir konudur.

Verimlilik Artışında Önemli Bir Ödüllendirme Yöntemi; MultiGift Hediye Kartı

Çalışanların büyük bir kısmının maddi ödüller beklediği göz önünde bulundurulduğunda, verilecek hediyenin de bu beklentiye uygun olması doğru olacaktır. Peki, hangi çalışan için ne tür bir hediye uygun olacaktır?

Çalışanların ödüllerine işletme yöneticilerinin karar vermesi bir yöntem iken, çalışanların ödüllerine kendilerinin karar vermesi çok daha etkili bir yöntemdir. Bu tür bir yaklaşım, çalışanın fikirlerine ve beklentilerine değer verildiğini kolayca ortaya koyar. Herhangi bir yönetici tarafından karar verilen bir ödül, ki bu sadece para olarak düşünülmemeli, çalışanı hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak seçim özgürlüğü çalışana tanındığında, gerçekten istediği bir ödülü tercih edebilir ve işletmeye bağlılığı olumlu şekilde değişir.

MultiGift Hediye Kartı ile prim ödemesi gerçekleştirebilir ya da 20.000'e yakın anlaşmalı noktada para olarak kullanılabilecek bakiye yüklenebilir ve harcama özgürlüğü çalışana bırakılır.

MultiGift hediye kartıyla vergi avantajı sağlayarak çalışanlarınızı ödüllendirmek için hemen bilgilerinizi bırakın, MultiGift ayrıcalıklarını öğrenin.

MultiGift Hediye Kartı ile Vergi Avantajı Sağlayın

MultiGift Hediye Kartı kullanan işletmeler, çalışan bağlılığında artış ve dolayısı ile verimlilikte artış sağlamalarının yanı sıra, vergi avantajı da sağlarlar.

  • Multigift Hediye Kartı'na yüklenen teşvik ya da primler, SGK işçi primi ve işveren hissesinden muaf tutulur.
  • Multigift Hediye Kartı kullanımı, %45'e varan oranlarda vergi avantajı sağlar.
  • Sağladığı operasyonel kolaylıklarla, işletme üzerindeki iş yükünü azaltır.

MultiGft Hediye Kartı'nın işletmeye sağlayacağı vergi avantajını hesaplamak için, Multinet Up vergi hesaplama aracı kullanabilirsiniz.

Esnek yapısı, çalışan motivasyonunu artırıcı etkisi, işletmeye sağladığı vergi ve operasyonel avantajlar göz önünde bulundurulduğunda, MultiGift Hediye Kartı ile gerçekleştirilen bir ödüllendirme uygulamasının avantajları rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Multinet Up'ın avantajlı dünyasında MultiGift Hediye Kartı dışında, işletmeniz ve çalışanlarınız için hayatı kolaylaştıracak birçok çözüm yer almaktadır.

MultiGift Hediye Kartı ya da Multinet Up'ın sunduğu diğer çözümler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, web sitemizde yer alan iletişim kanallarını kullanabilir ya da 444 87 36 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Uzman ekibimiz, aklınızdaki sorulara yanıt vermekten memnuniyet duyacaktır.

Submitted bymultinet-hoston22.04.2020

Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için bilgilerinizi girin

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Yukarı Çık