notification-announcements

Duyurular

 

Şirket Aracı Kiralama

Sürdürülebilirlik için Şirket Aracı Kiralamanın Önemi Nedir?

Multinet Up
Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik hareketi, dünya yaşamının devamlılığı için önemlidir. Aynı zamanda bu, yaşamın niteliğini de korur. Sürdürülebilirlik yalnızca geri dönüşüm, su krizi ve hava kirliliği gibi konularla sınırlı değildir. Araç kullanımı gibi daha spesifik konuları da içerir. Dolayısıyla sürdürülebilirlik için şirket aracı kiralamak da dünya için atabileceğiniz adımlardan biridir.

Sürdürülebilir filo yönetimi sistemine geçerek işletmenizin sahip olduğu araçları güncelleyebilirsiniz. Araç seçimi, bakımı ve yönetimi gibi alanlarda çevreci düzenlemeler yapabilirsiniz. Çalışanlarınıza verimli sürüş davranışları, rotalama ve lojistik, veri analitiği ve izleme eğitimleri sunabilirsiniz. Dilerseniz araç sahipliği yerine uzun vadeli kiralamaları tercih edebilirsiniz.

Sürdürülebilirlik Nedir? 

Sürdürülebilirlik, kaynakları dikkatli kullanma ve koruma hareketidir. Bu hareketin altında yatan amaç, gelecek nesillere verimli bir dünya ve toplum bırakmaktır. Sürdürülebilirlik hareketine destek olan bireyler, mevcut ihtiyaçlarını karşılarken gelecek nesilleri ve dünyanın yarınını da düşünürler. Bu kavramın ekonomik, çevresel ve sosyal boyutları olduğu da söylenebilir.

Ekonomik sürdürülebilirlik; gelir dağılımının adaleti, refah yükselişi ve yoksulluğun azalması ile ilişkilidir. Ekonomik kaynakların verimli kullanılmasını ve düzenli şekilde üzerine eklenmesini savunur. Sosyal sürdürülebilirlik, yüksek bir yaşam kalitesi hedefler. Eşitlik, insan hakları, sağlık, eğitim ve barınma gibi konuları içerir. Çevresel sürdürülebilirlik ise doğal kaynakların kullanımını yönetir. Bu harekette kaynaklar kullanılırken çevreye zarar vermemeye ve biyolojik çeşitliliği korumaya özen gösterilir. 

Shell Türkiye premium distribütörü Multinet Up ile filo yönetimi çok pratik. Taşıt tanıma sistemi, yaygın şube ağı ve daha fazlası MultiPetrol’de! Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

05xx xxx xx xx

Kurumsal Anlamda Sürdürülebilirlik Neden Önemlidir?

Kurumsal sürdürülebilirlik önemli bir konudur. Çünkü bir işletmenin çevresel, ekonomik ve sosyal anlamda varlığını uzun yıllar korumasını ifade eder. Kurumsal sürdürülebilirliği anlamış ve sistemine entegre etmiş bir şirket, pazarda ciddi avantajlar elde eder. Bunlardan ilki rekabet avantajıdır. Enerji ve kaynak kullanımını optimize eden sürdürülebilirlik, maliyetleri düşürürken verimliliği artırır.

Sürdürülebilirlik, atık azaltma ve dönüştürme gibi uygulamalarla mali performansı artırarak bütçe avantajı sağlar. Sürdürülebilirlik için şirket aracı kullanmak da bütçeye katkı sağlar. İklim değişikliği, çevresel felaketler ve diğer riskleri yönetir. Güvenilirlik ve itibar oluşturduğu için marka değerini korur. Aynı zamanda çalışanların refahını artırır ve yerel topluma katkıda bulunur.  

Şirket Aracı Kiralama ve Sürdürülebilirlik Arasındaki İlişki Nedir?

Araç kiralama ve çevrecilik arasında yakın bir ilişki bulunur. Çünkü araç kiralama hizmeti, bireylere alternatif ulaşım yöntemleri sunar. Dilediğiniz taşıtı yalnızca ihtiyaç durumunda kullanarak yakıt ve bütçe tasarrufu sağlarsınız. Sürdürülebilirlik için şirket aracı kiralamak da benzer faydalara sahiptir. Şirketler, kendi filolarına sahip olmak yerine kiralık araç kullanımını tercih ederlerse sürdürülebilirlik hareketine katkı sağlamış olurlar.

Kiralık araçlar, düzenli olarak bakıma girerler. Bu sayede egzoz emisyonları kontrol edilir ve doğaya salınan zararlı gaz miktarı azalır. Uzun dönem araç kiralama, birçok şirket tarafından tercih edilir. Çünkü bu sistem sayesinde hem ihtiyaç anında hazır araçları bulunur hem de otomobil sahipliğiyle ilgili riskleri kiralama şirketine devrederler. Ayrıca sürdürülebilirlik politikalarına da sadık kalırlar.

Uzun Dönem Araç Kiralamak Avantajlı mıdır?

Uzun dönem elektrikli araç kiralama, çeşitli avantajlar sunar. Bu hizmet; düşük işletme maliyetleri, düzenli bakım ve teknik desteği içerir. Elektrikli araçlar, uzun dönemde yakıt maliyetlerinden tasarruf sağlar ve çevre dostudur. Kiralama, araç sahibi olma zorunluluğunu ortadan kaldırır ve teknolojiyi güncel tutar. Ayrıca kiralama paketleri, sigorta ve yol yardımı gibi ek hizmetleri içerir. Uzun dönem için araç kiralama, şirketlere esneklik sağlar ve elektrikli otomobil teknolojisinin avantajlarından faydalanmayı kolaylaştırır.

Uzun Dönem ve Kısa Dönem Araç Kiralama Farkları Nelerdir?

Uzun ve kısa dönem araç kiralama; süre, maliyet ve kullanım amaçları açısından farklılık gösterir. Uzun dönem kiralamalar, çoğu zaman bir yıldan fazla süre için yapılır. Kısa dönem kiralama ise genellikle birkaç gün veya hafta içindir. Aracı ne kadar süre işletmenizin kullanımı için kiralarsanız günlük maliyet o kadar düşük olur. Yani, uzun dönem kiralamaların daha uzun süreli iş birliği sağladığını söylemek mümkündür.

Elektrikli araç filo kiralama, özellikle de uzun vadeli kiralama söz konusu olduğunda, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak şirketler için ideal bir seçenek olabilir. İşletmeniz için ister uzun isterseniz de kısa dönem araç kiralamış olun, Multinet Up’ın esnek çözümleri, şirketinize en uygun avantajdan faydalanmanızı sağlar. MultiCar+ Filo Çözümleri, işletmenize tanımlı kaç araç olursa olsun, onların takibinden bakımına ve hatta HGS’sine kadar pek çok hizmette süreci kolaylaştırır.

Sürdürülebilir Araç Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Tam elektriklilerin yanı sıra sürdürülebilir kiralama seçenekleri arasında hibrit araç kiralama öne çıkar. Hibrit araçlar, içten yanmalı motorlarla elektrik motorları kullanarak yakıt tüketimini azaltır ve çevreye daha az zarar verir. Hibrit araç kiralama, çevre dostu bir seçenek arayanlar için idealdir. 

Bu kiralama seçeneği, çeşitli modelleri ve markaları içerebilir ve genellikle uzun veya kısa dönemli kiralamalar için sunulur. Hibrit araçlar, yakıt tasarrufu sağlamanın yanı sıra düşük emisyonlarla çevresel etkiyi azaltırken sürücülere konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi sunar.

Günümüzde birçok farklı araç kiralama seçeneğine rastlamak mümkündür. Sürdürülebilir araç tercihi, olumsuz çevresel etkileri azaltmayı hedefler. Dolayısıyla sürdürülebilir araçları seçerken yakıt türü, menzil uzunluğu, emisyon seviyesi gibi faktörlere dikkat etmek gerekir. Bugünkü dikkatiniz ve duyarlılığınız sayesinde çocuklarınızın yarınlarını kurtarmanız mümkündür. Sürdürülebilir yolculuklar için kullanabileceğiniz seçenekler şunlardır:

  • Elektrikli araçlar
  • Hibrit araçlar
  • Düşük emisyonlu araçlar
  • Yakıt verimli araçlar
  • Paylaşımlı ulaşım
  • Bisiklet veya elektrikli scooter kiralama

Yakıt verimli araçlar için AdBlue gibi seçenekler değerlendirilebilir. AdBlue, dizel araçlardaki azot oksit emisyonunu azaltan bir sıvıdır. Bu emisyon, hava kirliliğine yol açar ve insan sağlığına zarar verir. Bu sebeple ticari ve binek araçlarda kullanımı önemlidir. Paylaşımlı ulaşım ise hem ekonomik hem çevresel hem de sosyal sürdürülebilirliği sağlayan faydalı birleşimdir.

Elektrikli Araç Nedir? Avantajları Nelerdir?

Elektrikli araçlar, elektrik motorları tarafından çalıştırılan ve içten yanmalı motorlara kıyasla daha az veya hiç egzoz emisyonu oluşturmayan taşıtlardır. Sunduğu olanaklar arasında; çevre dostu olmaları, düşük işletme maliyetleri, sessiz sürüş deneyimi ve vergi avantajları bulunur. 

Şirketiniz için elektrikli araç kiralama seçeneği, kısa veya uzun vadeli kullanımlarda çevre dostu ve ekonomik bir seçenek sunar. Düşük yakıt maliyetleri ve bakım giderlerinin yanı sıra sürücülere çeşitli modelleri deneme ve farklı teknolojileri keşfetme fırsatı sunar.

Sürdürülebilirlik Kapsamında Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sürdürülebilirlik için şirket aracı kiralarken dikkat edilebilecek onlarca nokta sayılabilir. Bunlardan ilki yakıt tasarrufudur. Daha az yakıt tüketen araçları seçmek önemlidir. İkincisi emisyon düzeyidir. Düşük emisyonlu araçlar, karbon ayak izini azaltır. Bu konuya örnek olarak elektrikli araçlar verilebilir. Elektrik yerine hidrojen gibi alternatif yakıtlar da tercih edilebilir. Fosil yerine biyoyakıtla çalışan araçlar kullanarak sürdürülebilirliğe katkı sağlayabilirsiniz.

Sürdürülebilirlik konusunda gözden kaçan bir nokta da araç boyutudur. Büyük araçlar daha fazla yakıt tüketir. Tek kişilik yolculuklarda daha küçük araçları tercih edebilirsiniz. Taşıtın yaşı da sürdürülebilirlik konusunda önemlidir. Bu yüzden genç araçları tercih etmek avantajlıdır. Araç kiralarken sürdürülebilirlik konusunda çözüm üretmek biraz da sizin elinizdedir. Örneğin hız sınırlarına uyma ve gereksiz motor çalıştırmama gibi verimli sürüş alışkanlıkları geliştirebilirsiniz.

Kategoriler
İnovasyon & Girişimcilik
İnovasyon
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları
Kurumsal Seyahat
kurumsal seyahat
Lojistik ve Filo Yönetimi
lojistik ve filo yönetimi
İlgili Yazılar
Sorumlu Tüketim Nedir?
Yeşil Gelecek İçin Sorumlu Tüketim Nedir?
Liderlik Becerisi

Başarılı Yönetimin Anahtarı: Liderlik Becerisi

Bir organizasyonun başarılı olmasında liderin payı yadsınamaz. Önder ve şef gibi anlamlara gelen lider, özetle yönetimden sorumlu olan kişidir. Ancak iş hayatında liderlik, bu tanımdan daha fazlasını ifade eder.

Etkili İletişim Nedir?

Etkili İletişim Becerileri İş Hayatında Neden Önemlidir?

Çalışanların hem kendi aralarında hem de yöneticileriyle düzenli etkileşim kurması bir hayli önemlidir. Zira iş hayatında etkili iletişim, pek çok başarının kapısını aralar. Örneğin anlaşmazlıkları ortadan kaldırır ve sorunların daha fazla büyümeden çözülmesine yardımcı olur.

İş Performansı Nasıl Değerlendirilir?

İş Performansını Nasıl Değerlendirilir?

İşletmeler için çalışan performansının önemli bir yeri vardır. İş kalitesini korumak ve gelişimi teşvik etmek gibi hedefler için personellerin durumunun düzenli aralıklarla incelenmesi gerekir. Performans değerlendirme aşamalarıyla çalışanların güçlü ve zayıf yönlerini öğrenebilirsiniz.