İşletmeniz için Yararlanabileceğiniz Vergi Avantajları

Multinet Up Editör

Yazar:

Multinet Up

Editör

22.04.2020
4 Dakika Okuma Süresi

İşletmelerin önemli gider kalemleri arasında personel giderleri yer alır. İşin içinde olanlar, personel giderlerinin sadece maaşlarla sınırlı olmadığını; personelin yemek ve yol gibi masraflarının da önemli birer kalem olduğunu bilirler. Bu nedenle, her firma bu tür giderlerin maliyetlerini de düşürmenin yollarını arar. Bunun yanı sıra, işletmelerin kazancı üzerinde ciddi bir baskı unsuru olan vergiler de firma sahiplerinin, yöneticilerinin dikkate aldığı bir konudur. Multinet Up, sunduğu hizmetlerle; giderleri düşürme, vergi avantajı sağlama ve çalışan motivasyonunu artırma olanağı ile işletmelerin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmektedir.

MultiNet Yemek Kartı ve Vergi Avantajı

Yemek kartı kullanan iş yerleri için devletin sağladığı en önemli avantaj, vergi istisnalarıdır. İşletmeler, çalışanların ücretin yanı sıra sundukları yemek kartı ile hem çalışanların yemek tercihlerine müdahale etmemiş olurlar, hem de yemek için ödedikleri paranın (işletmenin çalışan sayısına ve yemek bedeline bağlı olarak) %100'e kadar olan kısmında vergi avantajından yararlanabilirler. Bu tür bir uygulama, bir yandan çalışanların kendilerini daha değerli hissetmelerine ve Multinet Up'ın mobil cüzdanı MultiPay üzerinden yaptıkları harcamalardan %25'e varan TatlıPara kazanmalarına olanak sağlarken, diğer yandan da işletme giderlerinde önemli bir düşüş sağlar.

MultiNet Yemek Kartı kullanımının işletmelere sağladığı bir diğer avantaj ise, muhasebe bölümünün iş yükünü azaltmasıdır. Yemek ile ilgili tüm giderler tek kanaldan yapıldığı için, ay içinde ödemesi yapılan her yemeğin faturasının kaydı ile uğraşmak yerine tek faturanın muhasebeleştirilmesi yeterli olur.

MultiNet Yemek Kartı'nın sağlayacağı vergi avantajını hesaplamak için, sitemizde yer alan vergi hesaplama aracı size yardımcı olacaktır.

35.000'i aşkın noktada geçerli MultiNet yemek kartının sunduğu operasyonel kolaylıkları öğrenmek ve 73.000 TL'yi aşan vergi avantajından faydalanmak için bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

MultiGift Kurumsal Hediye Kartı ve Vergi Avantajı

Devletin iş yerlerine sağladığı bir diğer vergi avantajı, hediye kartı ile çalışanların bordrolarına yansıtılan teşvik ve yardımların SGK işçi primi ve ve işveren hissesinden muaf tutulmasıdır. Yine MultiNet Yemek Kartı'nda olduğu gibi, çalışan sayısına ve yüklenecek tutara göre, MultiGift Kurumsal Hediye Kart ile işletmeler %45'e varan oranlarda vergi tasarrufu elde edebilirler.

MultiGift Kurumsal Hediye Kartı'nın çalışanlara sağladığı en önemli avantaj ise, hediyelerini seçme özgürlüğüne kavuşmalarıdır. Herhangi bir yöneticinin karar vereceği ve bazı durumlarda çalışanların işine yaramayacak ya da hoşuna gitmeyecek bir hediye yerine, seçim hakkını kendilerine bırakmak çalışan motivasyonu için önemli bir uygulama olacaktır. MultiNet Up'ın anlaşmalı olduğu 20.000'ne varan noktada kullanılabilen MultiGift, giyimden süpermarkete, birçok farklı sektörde alışveriş imkanı sunmaktadır.

MultiGift hediye kartıyla vergi avantajı sağlayarak çalışanlarınızı ödüllendirmek için hemen bilgilerinizi bırakın, MultiGift ayrıcalıklarını öğrenin.

Esnek bir yapıya sahip olan MultiGift ; çalışan kartı, sadakat kartı, sosyal yardım kartı ya da marka kartı gibi farklı şekillerde, farklı gruplar ve farklı ihtiyaçlara yönelik kullanılabilir. Bu kullanım şekillerinin vergi istisnası açısından hiçbir farkı olmadığından, işletmeye sağladığı vergi avantajı aynıdır.

MultiGift,pazarlama amacıyla kullanıldığında, karta yapılan net yükleme tutarı giderlere kaydedilir ve vergi matrahından düşülür. Bunun yanı sıra, KDV'si de indirim konusu olur ve işletmenin ödeyeceği KDV tutarından düşülür.

Vergi hesaplama aracı ile MultiGift Kurumsal Hediye Kartı'nın sağlayacağı vergi avantajını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Türkiye'nin 81 ilinde anlaşmalı noktası olan Multinet Up sayesinde, çalışanlarınız sadece yemek değil aynı zamanda restoran seçiminde de özgür olurlar.

Multinet Up'ın avantajlarla dolu dünyasına adım attığınızda; vergi avantajları, muhasebe iş yükünün azalması, çalışan motivasyonu ve pazarlama faaliyetlerinde farklı çözümlerle karşılaşırsınız.

Multinet Up ürünleri ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizde yer alan iletişim formu üzerinden yazabilir ya da 444 87 36 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Submitted bymultinet-hoston22.04.2020

Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için bilgilerinizi girin

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Yukarı Çık