notification-announcements

Duyurular

 

kurban yardımı

Kurban Yardımları ile Çalışanlarınızı Ödüllendirmenin 4 Yolu

Multinet Up
İnsan Kaynakları 4 Dakikalık Okuma Süresi

Verimlilik konusu, her işletmenin gündemini sürekli meşgul eden konulardan biri olarak öne çıkıyor. Özellikle 20. yüzyılın başlarından itibaren “İşletmenin verimliliği nasıl artırılır?” sorusuna yanıt bulmak için birçok bilimsel çalışma yapılmış; çıkan sonuçlar çalışan motivasyonu ile verimlilik arasında çok sıkı bir bağ olduğunu ortaya koymuş. Tabii ki bu durumu günümüzde pek çok işletme sahipleniyor ve çalışan motivasyonunu artırmanın yollarını uyguluyor. Çalışan motivasyonunu kuvvetlendiren en iyi yolun ise ödüllendirmeden geçtiği kabul ediliyor.

Çalışanlarını performans primi, özel gün hediyeleri ile ödüllendiren şirketlerin sayısı oldukça fazla. Özel günler, dini bayramlar, yılbaşı, doğum günleri olarak belirleniyor. Önümüzdeki günlerde tam olarak bu konuya uyum sağlayan bir dönem geliyor: Kurban Bayramı!  Kurban Bayramı çalışanlar için tatil anlamına gelirken, işletmeler için de çalışan motivasyonunu artırmak için güzel bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Çalışanlara Kurban Bayramı yardımı ya da Kurban Bayramı hediyesi vermenin yollarını tek tek araştırdık!

1. Kişisel Gelişimlerine Önem Verin

Özellikle Y ve Z Kuşağı olarak adlandırılan ve günümüz iş gücünün büyük bir kısmını kapsayan bu iki grupta yer alan çalışanlar için kişisel gelişim de ücret kadar önemlidir. Bu gruplarda yer alanlar kolay bir şekilde motive olabilirken, beklentileri karşılanmadığında aynı kolaylıkla motivasyonlarını kaybedip yeni iş arayışına girebilmektedirler. Kurban Bayramı’nı bu noktada bir ödüle dönüştürebilir; çalışanlarınızın ilgi duydukları alanlarda düzenlenen kurslara ya da kariyerlerine yönelik eğitimler içeren seminerlere katılmalarını sağlayabilir, onların kişisel gelişimlerine ve ilgi duydukları konulara önem verdiğinizi gösterebilirsiniz.

2. Sağlıklarını Önemsediğinizi Gösterin

Bireylerin sağlığı ve güvenliğinin ciddi bir gündem olduğu bu dönemde çalışana değer veren şirketlerin daha ön planda yer aldığını görüyoruz. Bayram öncesinde, özel bir sağlık kuruluşu ile anlaşıp çalışanlarınızı sağlık taramasından geçirebilir; üşendikleri ya da ya da zaman ayıramadıkları için yaptıramadıkları sağlık taramasını onlara hediye olarak sunabilirsiniz.

3. Özel Günleri Değerlendirin

Oldukça basit ama bir o kadar da değerli olan bir başka ödüllendirme yöntemi, çalışanlarınızın özel günlerini hatırlamak ve bunu göstermektir. Doğum günü, işe başlama yıl dönümü ya da çocuk sahibi olmak gibi, birçok çalışan için Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı da önem taşır. Çalışanlarınız için özel olan günlerde onların yanında olduğunuzu göstermenin basit yöntemleri olduğu gibi, sadece bir tebrik mesajından ibaret olmayan ve motivasyonlarını artırmada daha etkili olan yöntemler de mevcuttur.

Bu konuda size özel bir çözümümüz var! Türkiye’nin ilk kurumsal hediye kartı MultiGift, özel günlerde çalışanlarınıza değer verdiğinizi göstermenin pratik ve etkili yollarından biridir ve aynı zamanda Kurban Bayramı’na uygun bir ödül seçeneğidir. Çalışanlarınız için hediye düşünmek yerine, 20.000’in üzerinde anlaşmalı noktasıyla çalışanlarınız da kendi ihtiyaçlarına uygun harcama yapabilirler. MultiGift kurumsal hediye kartı çalışanlarınızı ödüllendirmenin etkili bir yolu olduğu gibi, %45’e varan oranlarda vergi avantajı ile işletmenize de tasarruf imkânı sağlar.

İster fiziki kart MultiGift ister MultiGift sanal kart ile online olarak Ramazan Bayramı yardımları için küçük ama çok avantajlı bir adım atabilirsiniz.

4. Esnek Yan Haklar Sunun

Daha önce de belirttiğimiz gibi, özellikle yeni nesil için ücret kadar yan haklar da motivasyonları üzerinde belirleyici etkiye sahiptir. Bu nedenle, çalışanlarınız için sunacağınız yan hakları çeşitlendirebilir ve tercihi onlara bırakabilirsiniz. Kurban Bayramı için özel olarak bir paket hazırlayıp, tüm çalışanlarınıza ya da başarısı diğer çalışanlar tarafından kabul edilecek olanlara bu esnek yan haklar arasından seçim yaptırabilirsiniz. 4 günlük Kurban Bayramı için tatil paketi, kurumsal hediye kartı, kariyerlerine yönelik sertifika programına katılım gibi seçenekler sunarak, tercihi çalışanlarınıza bırakabilirsiniz.

Kurban bayramında çalışanlarınızın yanında olmak için MultiGift Kurban Hediye Kartısayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kategoriler
İnovasyon & Girişimcilik
İnovasyon
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları
Kurumsal Seyahat
kurumsal seyahat
Lojistik ve Filo Yönetimi
lojistik ve filo yönetimi
İlgili Yazılar
Ayni Yardın Nedir, Nasıl Başvurulur?
Ayni Yardım Nedir? Ayni Yardım Bordrolaştırma Kolaylıkları
2024 Stajyer Maaşı Ne Kadar?
2024 Stajyer Maaşı Ne Kadar? [Güncellendi]
Babalık İzni 2024
Babalık İzni Nedir, Kaç Gündür? [2024]
Ayni Yardın Nedir, Nasıl Başvurulur?

Ayni Yardım Nedir? Ayni Yardım Bordrolaştırma Kolaylıkları

“Doğrudan parasal olmayan; ürün ya da hizmet olarak sağlanan yardımlar”, ayni yardım olarak adlandırılır.

2024 Stajyer Maaşı Ne Kadar?

2024 Stajyer Maaşı Ne Kadar? [Güncellendi]

Öğrencilerin eğitim-öğretim hayatı çerçevesinde öğrendiği teorik bilgileri uygulamaya dökerek deneyim kazanmasını amaçlayan staj çalışmaları karşılığında 33

Babalık İzni 2024

Babalık İzni Nedir, Kaç Gündür? [2024]

Çalışanların ve işverenlerin haklarını düzenleyen kanunlar, bazı özel zamanlara yönelik detaylar içerir. Personellerin ebeveynliğe adım attığı ilk günlerde görevine bir süreliğine ara vermesini sağlayan babalık izni de bu haklar arasındadır.