Multinet UP Editör

Yazar:

Multinet UP

Editör

21.04.2022
5 Dakika Okuma Süresi

Çalışanlara Ramazan Yardımları Dijital Olarak Verilebilir mi?

Ramazan, işverenlerin çalışanlarını motive etmek ve bağlılıklarını güçlendirmek için yardımda bulunmak isteyebilecekleri bir dönemdir. Ramazan ayının yaklaşması ile çalışanlarına ramazan yardımı yapmak isteyen işverenlerin hazırlıkları hız kazanıyor. Günümüzde özellikle standart çalışma modellerine ek olarak evden çalışma, hibrit çalışma, esnek çalışma gibi farklı çalışma modellerinin yaygınlaşması ile söz konusu yardımların çeşitleri de farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle, ramazan yardımı yapmak isteyen işverenler hem çalışanları hem de çalışma modeline en uygun yardım çeşidini seçmesi gerekebiliyor.

İşverenlerin ramazan dönemlerinde başvurduğu geleneksel yardımların yanı sıra yeni çalışma modelleri de kapsayan yardım çeşitleri bulunuyor. Çalışanlara yönelik dijital verilen ramazan yardımları ise bu yeni nesil yardım çeşitlerinden en sık başvurulanlar arasındadır. Bu yazımızda sizler için çalışanlara yönelik dijital ramazan yardımlarının neler olduğu ve nasıl verilebileceğini açıkladık.

Ramazan Ayında Çalışanlara Verilebilecek Dijital Yardımlar Nelerdir?

Ramazan ayında gıda yardımı, giyim yardımı, nakdi ücret gibi geleneksel yardımların yanı sıra çalışanlara dijital olarak sunulabilecek yardımlar için işverenlerin yeni nesil çözümlere başvurması gerekiyor. Bu çözümlerin başında fiziksel mağazalarda ve online platformlarda geçerli olabilen hediye kartları, market kartları ve dijital kodlar geliyor. Çalışanlara daha özgürce harcama yapma imkânı sunan bu çözümler işverenler tarafından çalışanlara dijital olarak da sunulabiliyor.

Geleneksel yardımlara dijital alternatif olan çözümlerden faydalanmadan önce işverenlerin ilgili çözümleri çalışan ihtiyaçlarını karşılama yeterliliği, geçerli olduğu noktalar ve işletmeye sunduğu avantajlar açısından değerlendirmesi oldukça önemlidir. Ramazan ayı için başvurulan geleneksel gıda kolileri veya nakdi ücret destekleri yerine Türkiye’nin ilk kurumsal hediye ve sosyal yardım kartı olan MultiGift Hediye Kartı marka çözümleri sayesinde işverenler ramazan yardımlarını dijital olarak verebilirken hem işletme hem de çalışan açısından da pek çok avantaj elde edebiliyor.

MultiGift Hediye Kartı ile Ramazan Yardımları Artık Dijital!

İşverenler için ramazan yardımlarının dijital olarak verilmesini sağlayan MultiGift Hediye Kartı sunduğu marka çözümler ve dijital kod teknolojisi sayesinde ramazan yardımlarını daha avantajlı bir hale dönüştürüyor. Dijital kod seçeneği sunan MultiGift’in marka çözümleri çalışanların erzak, giyim ve diğer tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek markalardan oluşuyor. Çalışanlara dijital olarak sunulabilen MultiGift’in marka çözümlerinden bazıları şunlardır:

Bu çözümlerine ek olarak MultiGift Hediye Kartı tercih eden işverenler hem çalışan hem de işletme açısından çeşitli avantajlardan faydalanabiliyor. MultiGift Hediye Kartı ile elde edilen avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • MultiGift ile yapılan ramazan yardımlarında işverenler %39’a varan vergi avantajı sağlayabiliyor.
  • 20.000’e yakın geçerli noktası ile çalışanlar gıdadan giyime tüm ihtiyaçlarına yönelik harcama yapabiliyor.
  • Çalışanlar ürün seçimi ve harcama özgürlüğü imkânı sunarak motivasyonları artırılabiliyor.
  • MultiGift anlaşmalı olduğu işletmelerde QR kodla hızlı ve temassız alışveriş kolaylığı sağlayabiliyor.
  • Ramazan koli ve gıda yardımlarının ortaya çıkardığı hem operasyonel hem de muhasebesel iş yükünü ortadan kaldırarak zaman ve iş gücünden tasarruf edilebiliyor.
  • Dijital kodlar ile bakiye SMS veya e-posta olarak çalışanlara iletilebilir, hediye kartı yanı sıra karta ihtiyaç duymadan da yardımlar dijital olarak hızlıca ulaştırılabilir.

MultiGift Hediye Kartı sahip olduğu özellikler sayesinde hem işverenler hem de çalışanlar için ramazan yardımları hem daha avantajlı hem de daha faydalı oluyor. İşletmenizin ve çalışanlarınızın ihtiyaçlarına göre özelleştirebileceğiniz MultiGift Hediye Kartı çözümü ile tanışmak ve sunduğu avantajlardan faydalanmak için başvurunuzu hemen yapabilirsiniz!

Ramazan Kolisi Markaları Nelerdir?

Ramazan Kolisi İçinde Neler Olur?

Ramazan Ayında Gıda Yardımı

Çalışanlara Ramazan Yardımı Nasıl Olmalı?

Ramazan Yardımları Nasıl Muhasebeleştirilir?

A101 Ramazan Kolisi Nedir? İçinde Neler Olur?

Ramazan'da Giysi Yardımı

CarrefourSA Ramazan Kolisi Nedir? İçinde Neler Olur?

Submitted bygamzegulden.sigircion21.04.2022

Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için bilgilerinizi girin

Yukarı Çık