Multinet UP Editör

Yazar:

Multinet UP

Editör

22.05.2020
5 Dakika Okuma Süresi

Ramazan Gıda Yardımı: Çalışanların Motivasyonunu Destekleme Zamanı!

Birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan’da firmalar, çalışanları ve ihtiyaç sahipleri için çeşitli yardım çalışmaları gerçekleştiriyor. Çünkü bu tür yardımlar, çalışanının motivasyonunu destekliyor. Ramazan ruhunu çalışanlarınızla paylaşarak onları mutlu etmek için çeşitli Ramazan yardımı alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Gıda yardımları,  Ramazan kolisi, nakit desteği ve hediye çeki... Ramazan yardımı seçeneklerinden birini tercih ederken hem çalışanınızın mutluluğunu sağlamak hem de bu yardımların firmanıza yük olmasını engellemek çok önemli.

İşte tam da bunun için Multinet Up, Türkiye’nin ilk kurumsal hediye ve sosyal yardım kartı MultiGift ile Ramazan yardımlarına pratik bir alternatif sunuyor.

Ramazan yardımlarının eksiksiz olması sizin için çok önemli biliyoruz, ama bu süreç de kolay değil onun da farkındayız. Bu hassasiyetinize çözüm sunmak için, Ramazan ayında tercih edilen gıda yardımının (erzak yardımı) ne olduğu, nasıl yapıldığı, firmalara etkilerini ve gıda yardımları yapılırken yaşanılan sorunları ele aldık.

Gıda Yardımı Nasıl Yapılır?

Belediyeler, kurumlar veya firmalar,  ilgili yerlerle (marketler, toptancılar vb.) anlaşarak erzak kolilerini oluşturur. Erzak kolileri oluşturulduktan sonra firmalar için çalışan sayısı ya da ihtiyaç sahipleri belirlenir. Erzak kolilerinin tedarik, lojistik gibi süreçlerinin tamamlanması gerekir. Tedarik ve lojistik işlemleri ile koliler, ilgili adreslere (belediye veya firmanın adresine) teslim edilir. Tabii ki bu süreç anlattığımız gibi hızlıca ilerleyemeyebilir. Ramazan kolisi ile yardımlarınızı iletmek firmanız için zahmetli olabilir. Karşınıza çıkacak muhtemel sorunlardan kısaca bahsetmekte fayda var.

 

Gıda Yardımı Yapılırken Yaygın Olarak Karşılaşılan Sorunlar

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok firma, çalışanlarını evden çalışmaya teşvik ediyor. Böyle bir zamanda Ramazan kolisi için araştırma yapma, tedarik süreçlerinin takibi, yardım kolilerini çalışanların veya ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim etme gibi problemler öne çıkıyor.  Gıda yardımı yaparken öne çıkan sorunlara şöyle bir göz atalım:

 • Kolilerin ilgili kurumlarla anlaşma sürecinde fiyatlarda değişiklikler meydana gelebilir, anlaşmalarda sorunlar yaşanabilir.
 • Erzak yardımı yapılırken hazırlanan kolilerin hazırlanma sürecinde beklemeler yaşandığı için ürünlerde bozulma ve böceklenme problemleri ortaya çıkabilir.
 • Gıda yardımlarının dağıtımı sırasında kolilerin sayılarında eksiklikler meydana gelebilir.
 • Market yardımlarının tedarik işlemleri sırasında sıvı gıda ürünlerinin paketleri patlayabilir.
 • Erzak yardımının muhasebe kaydında eksiklikler, hatalar ortaya çıkabilir. Bu da ciddi operasyonel sıkıntılara yol açar.
 • Kolilerin tedariki sırasında yaşanan sorunlar ve koli içerisindeki malzeme eksiklikleri, kolileri alan kişileri mutsuz edebilir.

30.000 noktada geçerli MultiNet yemek kartının sunduğu operasyonel ve vergi avantajlarını öğrenmek için bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.


 

Neyse ki MultiGift ile Gıda Yardımı Yapmak Çok Avantajlı!

Verimliliği, arttırmak isteyen firmalar için adeta bulmacaya dönen bu süreci MultiGift ile kolay ve kârlı hale getirebilirsiniz. Ne tedarik ne araştırma derdi ne de tüm bu sürecin kontrolü... Tüm bunlara gerek kalmadan MultiGift hediye kartı ya da dijital kodu ile çalışanınıza Ramazan gıda yardımını iletebilirsiniz.

MultiGift kurumsal hediye ve sosyal yardım kartı, geliştirdiği çözümlerle gıda yardımlarının firmalara yük oluşturmamasını sağlıyor. Hem fiziki kart hem de dijital kodlarla hizmet veren MultiGift ve marka çözümleri, mağaza, market ya da online alışverişlerde kullanılabiliyor. Böylece MultiGift Ramazan gıda yardımı çözümleri, belirlenen miktarda yardım yapılmasına ve bu yardımın en doğru şekilde harcanmasına olanak tanıyor. MultiGift ile sadece firma çalışanlarına değil, ihtiyaç sahiplerine de yardımlarınızı tek tıkla ulaştırabilirsiniz.

MultiGift’in avantajları bununla bitmiyor. MultiGift’in hediye kartı, marka çözümleri  ve dijital kodu ile Ramazan yardımlarınıza yaptığı avantajlı dokunuşlara bir göz atalım;   

 • MultiGift tasarruflu bir Ramazan yardımı seçeneğidir. MultiGift ile yapılan yardımlarda, %39’a varan vergi avantajı sağlayabilirsiniz.
 • İster 1 ister 1000 çalışanınız olsun, MultiGift avantajlarından anında yararlanabilirsiniz. MultiGift, Türkiye çapında 20.000 noktada geçerli olduğu için çalışanlarınız kolayca anlaşmalı noktalara ulaşarak alışverişin keyfini çıkarabilir.
 • Ramazan yardımlarınızı fiziki hediye kartı ile verebilirsiniz. Ayrıca MultiGift dijital kod kolaylığından da yararlanabilirsiniz. Böylece yardımlarınızı pratik bir şekilde çalışanlarınıza SMS’le bile ulaştırabilirsiniz.
 • Ramazan kolisini araştırma, ilgili kurumlarla anlaşma, kolilerin hazırlanması, tedarik süreci konularıyla uğraşmaz, zaman kaybı yaşamazsınız.
 • Paketlerin tedarik süreçlerinde uzun beklemeleri sonucunda ürünlerde bozulma, böceklenme, paketlerin yırtılması gibi problemler ortadan kalkar.
 • Erzak kolisini taşıma sırasında ürünlerin zarar görmesi ya da kolilerdeki paketlemelerin bozulma durumlarını göz ardı etmemelisiniz. Bu gibi sorunları tek bir kartla ya da dijital kod ile çözen MultiGift ile her şeyi daha kolay hale getirebilirsiniz.
 • Yardımınızı ulaştırdığınız kişiler, en yakın anlaşmalı noktadan alışverişini gerçekleştirir. Böylece onlara direkt olarak ihtiyaçlarına ulaşabilme imkânı sunmuş olursunuz.

Multinet Up Ailesi’nin avantajlı dünyasına katılmak ve MultiGift hediye kartı veya dijital kodu ile çalışanlarınızı veya ihtiyaç sahiplerini sevindirmek istiyorsanız, MultiGift Hediye Kartı Başvurusu sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz.

Ramazan Kolisi Markaları Nelerdir?

Ramazan Kolisi İçinde Neler Olur?

Ramazan Ayında Giysi Yardımı

Çalışanlara Ramazan Yardımı Nasıl Olmalı?

Ramazan Yardımları Nasıl Muhasebeleştirilir?

A101 Ramazan Kolisi Nedir? İçinde Neler Olur?

CarrefourSA Ramazan Kolisi Nedir? İçinde Neler Olur?

Submitted bymultinet-hoston22.05.2020

Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için bilgilerinizi girin

Yukarı Çık