Multinet UP Editör

Yazar:

Multinet UP

Editör

21.04.2022
5 Dakika Okuma Süresi

Ramazan Ayında Çalışanlara Verilebilecek Hediyeler Nelerdir?

2022 yılı Ramazan ayının yaklaşması ile çalışanlarına hediye vermek veya yardımda bulunmak isteyen kurumların hazırlıkları başladı. Kurumların Ramazan ayı için başvurabilecekleri çeşitli yardım ve hediye seçenekleri bulunuyor. Bu seçeneklerin başında ramazan kolisi yardımı, giyim yardımı, nakdi destek ve hediye kartları geliyor. İşverenler ve yöneticiler bu seçenekleri değerlendirirken çalışanların ihtiyaçları, çalışma modeli, muhasebeleştirme süreci gibi çeşitleri etkenleri de göz önünde bulunduruyor. 

Ramazan ayında çalışanlara verilecek hediyeler çeşitlilik gösterebildiği için işveren ve yöneticiler için bu süreç zaman alıcı olabiliyor. Bu yazımızda sizler için, ramazan yardımı veya hediyesi olarak çalışanlara neler verilebileceğini, bu yardım ve hediyelerin özelliklerini açıkladık.

Ramazan Kolisi Yardımı

Erzak kolisi olarak da bilinen ramazan kolisi yardımı kurumların Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine hediye etmek için tercih ettiği yardım seçeneklerinden bir tanesidir. Ancak, bu kolilerin hazırlanma süreci, içerisindeki gıda çeşitliliği, tedarik, lojistik ve koli maliyetleri gibi etkenler bu yardım seçeneğinin diğer seçeneklere göre daha az tercih edilmesine neden olabiliyor.

Giyim Yardımları

Ramazan ayında çalışanlara yapılan yardımlardan bir diğeri ise kıyafet yardımı olarak adlandırılan giyim yardımlarıdır. Başta mavi yaka çalışanların beklentileri arasında yer alan ve çalışan motivasyonunu artırma noktasında önemli bir rol oynayan bu yardımlar temelde kıyafet ve ayakkabı yardımlarını kapsıyor. Ancak, seçilen hediye edilecek giyim ürünlerinin çalışanlara ve ihtiyaçlarına uygunluğu, bu ürünlerin operasyonel zorlukları ve ek masrafları işverenlerin Ramazan ayında farklı hediye seçeneklerine yönlendirebiliyor.

Nakdi Ücret Destekleri

Özellikle bayramlarda çalışanları teşviklendirme yollarından biri olan nakdi ücret desteği bordroya yansıtılan maaşa ek para desteği olarak kabul ediliyor. Ramazan ayında da çalışanlara ramazan hediyesi olarak verilebilecek nakdi ücretler gerek vergisel kalemler gerek her bir çalışan ücret desteğinin muhasebe kayıtları işletmelere hem maddi hem de manevi yükler oluşturabiliyor. Ayrıca, nakdi ücret desteklerinin kanunen kabul edilmeyen gider olarak değerlendirilmesi işverenleri vergisel açıdan da avantajlı hediye seçeneklerini tercih etmesine neden olabiliyor.

Hediye Kartları

Ramazan bayramlarında kurumların çalışanları için tercih edebileceği hediye seçenek olarak ise hediye kartları geliyor. Özellikle son dönemlerde diğer hediye seçeneklerine göre hem çalışan hem de işveren tarafından sıkça tercih edilen hediye kartı seçeneği temelde çalışanların daha özgür alışveriş yapabilmelerini sağlarken işverenlerin de operasyonel iş yükünü ortadan kaldırabiliyor. Ancak, hediye kartlarının bu noktada çalışanların özgürce alışveriş yapabilmelerini sağlasa da ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için geçerli kartların geçerli olduğu noktaların sayısı oldukça önemlidir. 

MultiGift Hediye Kartı ile Avantajlı Ramazan Hediyeleri!

Kurumların çalışanlarına giyimden gıdaya tüm ramazan hediye seçeneklerini karşılamak için MultiGift Hediye Kartı çözümü tercih edebilirsiniz. Geçerli nokta sayısı, QR ve dijital kod teknolojisi ve sahip olduğu diğer özellikleri sayesinde MultiGift Hediye Kartı hem çalışan hem de kurumlara çeşitli avantajlar kazandırıyor. MultiGift Hediye Kartı ile elde edilen avantajlar şu şekildedir:

  • Ramazan hediyelerinde MultiGift Hediye Kartı tercih ederek kurumlar %39’a varan vergi avantajı sağlayabiliyor.
  • 20.000’e yakın geçerli noktası ile çalışanlara özgürce ve ihtiyaçlarına uygun alışveriş yapabilme imkânı sunuluyor.
  • Hem gıda hem de giyim yardımlarına göre daha fazla ürün çeşitliliği sunulabiliyor.
  • Ramazan kolisi yardımı ve giyim yardımları ile ortaya çıkan operasyonel iş yükü ortadan kaldırılır zaman ve iş gücünden tasarruf edilebilir.
  • Çalışanlar özel kampanyalardan yararlanarak indirimli alışverişin keyfini çıkartabilirler.

Hem kurum hem de çalışanlar için daha pek çok avantaj sağlayan MultiGift Hediye Kartı çözümü ile tanışmak ve bu avantajlardan yararlanmak için başvurunuzu hemen yapabilirsiniz!

Submitted bygamzegulden.sigircion21.04.2022

Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için bilgilerinizi girin

Yukarı Çık