notification-announcements

Duyurular

 

Verimli ve keyifli iş seyahati için yapmanız gerekenler

İş Seyahatini Verimli ve Keyifli Bir Deneyime Dönüştürmenin Yolları Nelerdir?

Multinet Up
5 Dakikalık Okuma Süresi

İş gereği sürekli seyahate çıkmak, dışarıdan güzel gözükse de aslında oldukça yorucudur. Kısa zaman dilimlerine sıkışan toplantılar ve her an bir yere yetişme gereksinimi gibi unsurlar personellerde stres yaratabilir. İş seyahati için hazırlık yapmak da başlı başına stresli bir süreç haline gelebilir. Bu gibi nedenlerle sık seyahate çıkması gereken çalışanlara motivasyon sağlamak büyük önem arz eder.

İş seyahati ipuçlarını öğrenip uygulayarak kurumsal yolculukları daha kolay hâle getirmek mümkündür. Ayrıca bu püf noktalar sayesinde çalışanlar için iş seyahati daha keyifli bir deneyim hâline gelir. 

Sağlıklı Bir İş Seyahati Geçirmenin Püf Noktaları Nelerdir?

İş seyahatinden keyif almak, personellerin motivasyonunu yükseltir. Bu da toplantıların daha sağlıklı geçmesini sağlar. Şirketinize katkıda bulunmak için sağlıklı bir iş seyahati planlamalısınız. Kurumsal seyahati renkli ve başarılı kılan bazı püf noktalar bulunur. İş seyahati ipuçlarına dikkat ettiğiniz takdirde sorunsuz bir planlama yapmanız mümkündür. Yapılan yolculuğu başarılı ve sağlıklı hâle getirmek için iş seyahati rehberimizi inceleyebilirsiniz.

İş Seyahatinden Önce Uyku Düzeninize Dikkat Edin

İş seyahatine çıkmadan önce kaliteli bir uyku düzeni kazanmaya dikkat etmelisiniz. Başarılı bir kurumsal seyahat, her unsurdan önce sağlıktan geçer. Sağlıklı bir uyku düzeni için ilk olarak zihninizi boşaltıp stresten arınmalısınız. Bunu kolaylaştırmak için seyahate çıkmadan en az bir hafta önce meditasyon yapmaya başlayabilirsiniz. Her gece uyumadan önce yapacağınız meditasyon, uyku kalitesini artırır. Keyifli iş seyahati için ilk adım, uyku düzenini sağlamaktır.

Gideceğiniz Yeri Önceden Araştırın

Güzelce yapılan seyahat planlaması, rahat ve keyifli geçen yolculukla birleştiğinde sizin için harika bir dinlenceye dönüşür. Doğru planlamayla mutlu hissetmenin yanı sıra boş zamanınızı kendiniz için kâra dönüştürebilirsiniz. Bu da kurumsal seyahatte size büyük bir avantaj sağlar. İş seyahati diye çıktığınız yolculuk, iyi yapılmış planla keyifli bir geziye dönüşebilir.

İş gezisi ipuçlarından biri de zaman kaybetmemek için planlama yapmaktır. Gideceğiniz yeri önceden araştırırsanız boş zamanınızı dolu dolu değerlendirebilirsiniz. Böylece gittiğiniz yerin kendine has mutfak ve sokak kültürünü deneyimleme fırsatı yakalamış olursunuz. Toplantılardan geri kalan zamanınızı en güzel şekilde değerlendirmek için mutlaka detaylı bir iş seyahati planlaması yapmalısınız.

İş Seyahati için Eşyalarınız Her Daim Hazır Olsun

İş seyahati ipuçları arasında elbette ki eşyalarla ilgili püf noktalar da bulunur. Öncelikle az eşya almak, seyahat boyunca size büyük kolaylık sağlar. Hem taşıma hem de havalimanında valiz bekleme konusunda avantajlı bir konuma sahip olursunuz. Ancak bazı eşyalar vardır ki mutlaka yanınızda olmalıdır. Bu önemli kişisel eşyaların her daim hazır olmasını sağlamalısınız.

Kişisel bakım malzemeleri, şarj aleti, çorap gibi eşyalar iş seyahatine giderken alınması gerekenler olarak sıralanabilir. Valizinize eşya yerleştirirken bu tarzdaki ürünleri almayı ihmal etmemelisiniz. Hatta önceden bu eşyaları ayrı bir paket hâline getirerek direkt olarak yanınıza alabilirsiniz. Böylece kurumsal seyahate her an hazır olursunuz.

Seyahat Esnasında Eğlenmeyi İhmal Etmeyin

Kurumsal seyahate çıkarken kendinizi eğlendirmeniz de oldukça önemlidir. Böylece yorucu bir yolculuğun ve gerçekleşecek toplantıların stresini azaltabilirsiniz. Yola çıkmadan önce en sevdiğiniz dizinin bölümlerini veya bir filmi indirebilirsiniz. Böylelikle yolda geçen zamanın farkına bile varmazsınız. Ayrıca kişisel gelişim videoları izlemek de mental açıdan arınmanıza yardımcı olabilir.

Yolculuğunuzu renklendirmek için neşenizi yerine getirecek bir müzik listesi de yapabilirsiniz. Bu iş seyahati ipuçları sayesinde henüz yoldayken kendinizi tazelemeniz mümkün hâle gelir. Ayrıca oturduğunuz yerde egzersiz yapmayı da düşünebilirsiniz. Yolculuk öncesinde birkaç egzersiz hareketi öğrenerek kendinizi seyahatin yorucu etkilerinden korumanız mümkündür.

Kaldığınız Otelin İmkanlarından Yararlanın

Her otel, misafirlerinin yaşadıkları deneyimden memnun kalmasını ister. Bu isteği gerçekleştirmek için de otel bünyesinde çeşitli imkânlar sunulur ve hizmetler verilir. Rezervasyon yaptırdığınız otelin sunduğu olanaklardan yararlanarak stresinizi atabilirsiniz. Örneğin, otelin manzaralı odası varsa orayı tutun. Böylece odanızda dinlenirken bile gönül gözünüz açılır ve daha pozitif bir havaya bürünürsünüz.

Tesisin sunduğu yemek olanakları ve insanın stresini alan aktiviteler de oldukça önemlidir. Toplantılardan geriye kalan zamanlarda otel de kendi başınıza kalıp dinlenebileceğiniz yerlerden biridir. Verimli iş seyahati için dinlenmeniz ve mutlu hissetmeniz gerekir. Bundan dolayı kalacağınız yerin imkânlarının artılarını ve eksilerini gözden geçirerek seçmeniz sizin için faydalı olabilir.

Konakladığınız Lokasyonu Keşfedin

Toplantılar ne kadar yoğun olursa olsun, iş seyahatlerinde her zaman boş zamanınız kalır. Kimileri boş zamanının tamamını otelde geçirmek istemeyebilir. Bu tarz durumlar için otelin konumlandığı bölgeyi keşfetmek, önemli iş seyahati ipuçlarındandır. Tesisin bulunduğu alanı önceden keşfederseniz otel dışına çıktığınızda çevreyi de etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Konakladığınız tesise yakın barları, eğlence ve etkinlik merkezlerini önceden araştırın. Böylelikle otelde sıkıldığınızda farklı bir deneyim yaşamanız mümkün hâle gelir. Otelin çevresindeki yerleri bilirseniz sonrasında tesise dönmeniz de çok daha kolay olur. İş seyahatlerini keyifli hâle getirmek için geniş çaplı bir araştırma yapmalısınız. Böylelikle planınızı yaparak geziniz esnasında zamanı doğru yönetebilirsiniz.

Seyahatiniz Boyunca Sağlıklı Kalmaya Özen Gösterin

Başarıyla sonuçlanan kurumsal toplantılar, sağlıklı kalmaktan geçer. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken en önemli iş seyahati ipuçlarından biri de sağlıklı kalmaya özen göstermektir. Otel araştırması yaparken her bütçeye hitap eden pek çok tesisle karşılaşırsınız. Önemli olan fiyat performans özelliğine sahip ve kaliteli hizmet gösteren tesisi bulmaktır.

Rezervasyon yaptırmayı düşündüğünüz otelin hijyen kurallarına uyum gösterdiğinden emin olmalısınız. Ayrıca tesisin misafirlerine sağlıklı yiyecekler ve içecekler sunması da önemlidir. Bu iki unsura çok dikkat ederek konaklamanızı planlamanız gerekir. Böylece iş seyahatlerinizde herhangi bir rahatsızlık yaşama riskini minimuma indirmiş olursunuz.

MultiTravel Seyahat Platformu ile Çalışanlarınızın İş Seyahatlerini Keyifli Hale Getirin!

Multinet Up, sunduğu akılcı çözümlerle kurumsal seyahatlerin keyfini doyasıya çıkarmanızı sağlar. Otel seçiminin iş seyahatlerinde önemli olduğunu bilen Multinet Up, size personellerinizin motivasyonunu yükseltecek çözümler sunar. Böylece çalışanlarınızı mutlu ederken tasarruf olanaklarından da yararlanmış olursunuz. Multinet Up’ın ayrıcalıklı dünyasına adım atarak iş seyahatini verimli kılan çözümlerden faydalanabilirsiniz.

MultiTravel kurumsal seyahat platformu sayesinde personellerinizin konaklama limitlerini belirlemeniz mümkün hâle gelir. Üstelik organizasyon içi yetkilendirmeleri de kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Platform sayesinde tek bir çözüm ortağı üzerinden binlerce prestijli otele erişim sağlarsınız. Kalitesini kanıtlamış seçkin otellerin fiyatlarını karşılaştırarak şirket bütçenize en uygun tesisi bulmanız kolaylaşır.

Multinet Up Blog’da yer alan içeriğin yalnızca bilgi verme amaçlı olduğunu, hukuki görüş ve tavsiye içermediğini, bilgilerin Multinet Up Blog’un hazırlanma tarihindeki mevzuata dayalı olduğunu ve zamanla mevzuat değişiklikleri ile ilgili kurumların görüşleri çerçevesinde güncelliğini yitirmiş olabileceğini bildiririz.

Kategoriler
İnovasyon & Girişimcilik
İnovasyon
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları
Kurumsal Seyahat
kurumsal seyahat
Lojistik ve Filo Yönetimi
lojistik ve filo yönetimi
Liderlik Becerisi

Başarılı Yönetimin Anahtarı: Liderlik Becerisi

Bir organizasyonun başarılı olmasında liderin payı yadsınamaz. Önder ve şef gibi anlamlara gelen lider, özetle yönetimden sorumlu olan kişidir. Ancak iş hayatında liderlik, bu tanımdan daha fazlasını ifade eder.

Etkili İletişim Nedir?

Etkili İletişim Becerileri İş Hayatında Neden Önemlidir?

Çalışanların hem kendi aralarında hem de yöneticileriyle düzenli etkileşim kurması bir hayli önemlidir. Zira iş hayatında etkili iletişim, pek çok başarının kapısını aralar. Örneğin anlaşmazlıkları ortadan kaldırır ve sorunların daha fazla büyümeden çözülmesine yardımcı olur.

İş Performansı Nasıl Değerlendirilir?

İş Performansını Nasıl Değerlendirilir?

İşletmeler için çalışan performansının önemli bir yeri vardır. İş kalitesini korumak ve gelişimi teşvik etmek gibi hedefler için personellerin durumunun düzenli aralıklarla incelenmesi gerekir. Performans değerlendirme aşamalarıyla çalışanların güçlü ve zayıf yönlerini öğrenebilirsiniz.