Multinet UP Editör

Yazar:

Multinet UP

Editör

06.11.2020
7 Dakika Okuma Süresi

Kurumsal Yılbaşı Hediyeleri ve Yılbaşı Hediye Kartları

Yılbaşı kutlamaları neredeyse dünyanın her yerinde gelenekselleşmiş ve insanların vazgeçilmezleri arasına girmiş bir etkinliktir. Bu durum ülkemiz için de geçerli. Hem insanlar hem de şirketler çeşitli şekillerde yılbaşı kutlamaları düzenlemektedir. Ancak özelllikle 2020 başında yeni yıla, kutlamalar ve büyük umutlarla girmiş olsak da Mart ayında başlayan pandemi, hemen hemen herkesin hayatında büyük değişiklikler yaşattı. Bu durum elbette iş dünyasına da yansıdı. Pandemi ile bir mücadele başladı.

Bu yazımızda da bu etkileri bir nebze de olsa unutturacağımız, yeni umutlar, yeni hedefler, yeni başlangıçlar yapabileceğimiz bir 2021 yılı için, şirketlerin çalışanlarının motivasyonlarını artırmaya yönelik neler yapabileceğini göstermeye çalıştık.

Detaylı Bilgi Al

Yılbaşı

Kurumsal Yılbaşı Hediyeleri Neden Tercih Edilmeli?

Yılbaşı hediyeleri eskiden birbirine çok yakın olan insanlar tarafından verilmekteyken, günümüzde iş arkadaşları ve şirketler de çalışanlarına yılbaşı hediyeleri vermektedir. Şirketler tarafından verilen ve artık kurumsal yılbaşı hediyeleri olarak anılan bu hediyeler, birçok çalışan için bir beklenti halini almıştır ve şirketler tarafından gelenekselleştirilmiş bir uygulamaya dönüşmüştür. Şirket yılbaşı hediyeleri arasında çok fazla seçenek vardır ve bu seçenekleri belirleyen faktörler de aynı şekilde çok çeşitlidir. İşletmenin büyüklüğü, karlılığı, çalışanın unvanı, cinsiyeti,yaşı, çalışılan sektör, çalışana yılbaşı hediyesi verilirken öne çıkan faktörler arasındadır.

Kurumsal yılbaşı hediyeleri, çalışanlar kadar şirketler için de öneme sahiptir çünkü çalışanlara verilen yılbaşı hediyeleri, çalışan motivasyonunu artırıcı, çalışanlarla işveren arasında bağ kurucu, çalışanların iş yerlerine olan bağlılıklarını artırıcı etkiler sağlamaktadır. 80’li ve 90’lı yılların çalışan tipi genelde “ücret” odaklıyken, günümüzün çalışan tipi ücretin yanı sıra yan haklar ve diğer olanaklara da fazlasıyla önem vermekte, bu tür faktörler çalışanların verimlilikleri ve motivasyonları üzerinde büyük etkiye sahip olmaktadır. Bu durumun farkında olan birçok şirket, yılbaşı yaklaştıkça kurumsal hediye fikirleri bulmaya, en doğru hediyelere karar vermeye zaman harcamaktadır çünkü bu hediyelerin işletmeye olumlu ya da olumsuz etkileri olacağı bilinmektedir.
 

MultiGift hediye kartıyla vergi avantajı sağlayarak çalışanlarınızı ödüllendirmek için hemen bilgilerinizi bırakın, MultiGift ayrıcalıklarını öğrenin.

Yılbaşı Hediye Kartları ile Çalışanlarınıza Desteğinizi Gösterin!

Çalışan motivasyonu üzerindeki etkileri artık yadsınamayan kurumsal yılbaşı hediyeleri ile ilgili en doğru çözüm ise, yılbaşı hediye kartı olmaktadır. Bu seçeneği diğer yılbaşı hediyelerinden ayıran en önemli özellik, çalışana seçme özgürlüğü sunmasıdır. Şirket çalışanına hediye vermek “Seni önemsiyorum!” anlamı taşırken, hediye kartı vermek “Seni önemsediğim gibi, senin seçimlerine saygı da duyuyorum!” anlamına gelmekte; çalışanların kendi ihtiyaçlarına göre hareket edebilmelerine olanak tanıyarak, motivasyonlarını olumlu yönde daha fazla etkilemektedir. Kurumsal yılbaşı hediye kartının firmanız için diğer olumlu etkisi de kurumsal hediye fikirleri için zaman harcama sorununu ortadan kaldırmasıdır.

Yılbaşında Neden MultiGift Kurumsal Hediye Kartı?

MultiGift Kurumsal Hediye Kartı hem çalışanlara hem de şirketlere sağladığı avantajlarla şirket yılbaşı hediyeleri arasında öne çıkmaktadır. Bu avantajlara bakacak olursak;

Çalışan motivasyonunu artırır: Daha önce de belirttiğimiz gibi, kurumsal hediye kartı, yılbaşı hediyeleri arasında en fazla seçeneği sunan çözümdür. Çalışanlar, kurumsal yılbaşı hediyeleri seçimlerinin kendilerine bırakılması sayesinde şirketlerine daha fazla bağlanır, motivasyonları artar ve bu durum şirket için verimlilik artışını beraberinde getirir.

Zamandan kazandırır: Her çalışan için ya da tüm çalışanların ortak beğenisine uygun hediyeye karar verme süreci zorlu ve oldukça sancılıdır. MultiGift Kurumsal Hediye Kartı ile bu süreç tamamen ortadan kalkar.

Operasyonel iş yükünü azaltır: Şirket yılbaşı hediyeleri, seçim süreci kadar satın alma, nakliye ve dağıtım süreçleri ile de iş yükü doğurur. MultiGift Kurumsal Hediye Kartı bu süreçlerin tamamını ortadan kaldırır.

En geniş hediye seçeneklerini tek kartla sunar: MultiGift Kurumsal Hediye Kartı tüm Türkiye’de, 20.000’e yakın noktada geçerli olduğundan ve bu noktalar arasında Boyner, Network, Koton, Flo, Ayakkabı Dünyası, Hotiç gibi Türkiye’nin en büyük zincir mağazaları yer aldığından, çalışanlar hediye kartlarındaki bakiyelerini istedikleri şekilde harcayabilirler. Üstelik MultiGift anne bebek giyiminden elektroniğe, kozmetikten market harcamalarına, ayakkabı, giyim ve pek çok ihtiyaç için de kullanılabilmektedir. 

Vergi avantajı sağlar: Şirketler için MultiGift Kurumsal Hediye Kartı’nın sağladığı en büyük avantajlardan biri de %39’a varan oradan vergi istisnasına sahip olmasıdır. Bu sayede her bir çalışanınıza yapacağınız yardımlarda %39'a varan tasarruf  sağlarsınız.

Örneğin, ayni yardım için alacağınız MultiGift ile hem çalışan motivasyonunu artırabilir hem de vergi avantajından yararlanabilirsiniz.

Online çözümler ile hayatları kolaylaştırır: Covid-19 ile artan online yönelimi hem çalışanlar hem de işverenler için büyük önem kazandı. Tedarik ağını sürekli genişletene MultiGift çözümümüz ile biz de bu ihtiyaçlara çözüm olacak pek çok markayı tek çatı altında topladık. Böylece elektronikten markete, ev dekorasyonundan giyime pek çok markada şirketler için online çözümler sunarken, çalışanlara sahip oldukları dijital kodlarla evlerinden ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunuyoruz.

Detaylı Bilgi Al

MultiGift Hediye Kartı Çatısı Altındaki Tercih Edebileceğiniz Tedarik Çözümlerimizi Biliyor Musunuz?

Multinet Up Ailesi olarak kurumların öğle yemeği, akaryakıt, kurumsal hediye gibi çalışana bağlı giderlerini yönetebilmelerini ve çalışanlarının deneyimini iyileştirmelerini önemsiyoruz. Pandemi döneminde özellikle çalışan ihtiyaçlarında meydana gelen değişiklikleri göz önünde bulundurarak, üye ağımızı ve sunduğumuz hizmetleri daha da geliştirerek, hem şirketlere hem de çalışanlara online çözümler sunuyoruz. Bu sayede çalışanlarınıza dilerseniz hediye kartları dilerseniz dijital hediye kodları vererek ihtiyacınıza uygun tüm çözümleri MultiGift ile sağlamanıza imkan sunuyoruz. 2021 yılına girerken siz de çalışanlarınıza güzel bir hediye vererek motivasyonlarını yüksek tutabilir, seçeceğiniz marka kartları ve kodları ile ister online, isterlerse fiziki ziyaret ile ihtiyaçlarına göre alışveriş yapmalarına imkan sunabilirsiniz. Tüm bunlara ek operasyonel kolaylık sağlarken, maliyetlerinizde %39’a varan vergi tasarrufu elde edebilirsiniz.

 

Tedarik Çözümlerimiz;
 

MultiGift tedarik çözümleri ile dilediğiniz marka kartı veya kodunu alarak çalışanlarınıza özel çözümler sunabilirsiniz;

D&R Mağazaları: D&R hediye kartları ile çalışanlarınız D&R mağazalarındaki ürünleri satın alabileceklerdir. Özellikle evde kaldığımız bu dönemlerde hobiler, etkinlikler ve birçok motivasyon artırıcı ürünleri satın alma şansları olacaktır.

IKEA ve English Home: Mobilya ve ev dekorasyonu denilince aklımıza gelen IKEA ve English Home mağazaları ile çalışanlarınız ev içi dekorasyonlarını yapabilecekler. Evden çalışma modelinde olan şirketlerin özellikle çalışanlarına çalışma masası ve masa düzeni gerçekleştirmelerini sağlaması için English Home ve IKEA hediye kartlarını tercih edebilir.

Morhipo, Vakko ve Mavi Jeans: Yılbaşı hediyelerinde alınan en popüler eşyalar giyim sektöründen çıkmaktadır. Morhipo, Vakko ve Mavi Jeans hediye kartları ile çalışanlarınız ilgili fiziksel ve online mağazalardan dilediği giyim ürünlerini satın alabileceklerdir.

Teknosa & MediaMarkt: Giyimden sonra aklımıza gelen diğer hediyelerden biri de teknoloji ürünleridir. Çalışanlarınıza dilediği teknoloji ürününü alabileceği kartları verin, istediği ürünü kendisi belirlesin.

Jolly Tur: Yılbaşında seyehat etmeyi seven çalışanlarınız için sunabileceğiniz Jolly Tur hediye kartları ile çalışanınız dilediği tatil, otel ve turdan seçimini yapsın.

Tüm bunlara ek olarak 20.000 noktada elektronikten giyime, anne bebek giyiminden gıda alışverişine Türkiye’nin en sevilen markalarında geçerli MultiGift ile onlarca markayı ve ihtiyacı tek kartta da çalışanlarınıza sunabilirsiniz.

Pandemi sürecinde yaşadığımız psikolojik etkiler çalışma hayatında da motivasyon düşüklüklerine sebep olmuştur. Çalışanlarınıza yeni bir yıl yeni bir başlangıç ve umut mesajı verebileceğiniz bu özel ve önemli günde siz de MultiGift Kurumsal Hediye Kartını veya Tedarik Çözümleri ile, hediye kartları veya SMS teknolojisine sahip dijital kodları tercih edin, hem çalışanlarınızın motivasyonları artsın, hem de şirketiniz vergi istisnalarından avantajından faydalansın!
 

MultiGift hediye kartıyla vergi avantajı sağlayarak çalışanlarınızı ödüllendirmek için hemen bilgilerinizi bırakın, MultiGift ayrıcalıklarını öğrenin.

Submitted byburakaon06.11.2020

Şirketinizin ihtiyacına uygun çözümlerimizden faydalanmak için tıklayın

Teklif İste
Yukarı Çık