Multinet UP Editör

Yazar:

Multinet UP

Editör

22.04.2020
4 Dakika Okuma Süresi

Muhasebe Süreçlerinizi Hızlandıracak Öneriler

İşletmelerin parasal işlerinin gerçekleştirildiği, dikkatsizliğe ya da hataya izin vermeyen bölüm olan muhasebe, iş yükü yönünden birçok bölüme göre daha yoğun bir çalışma ortamına sahiptir. İşlerin tamamının para ve vergi ile ilgili olması ve devamlı dikkat gerektirmesi, muhasebe bölümü çalışanları üzerinde ciddi bir baskı yaratır. Ancak, her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte muhasebecilerin hayatlarını kolaylaştıracak çözümler de ortaya çıkmaktadır. Uzaktan bağlantı, muhasebe uygulama yazılımları, hizmet ve ürünlerin tedariğini kolaylaştıran firmalar gibi çeşitli çözümler sayesinde, muhasebe ile ilgili işler geçmişe göre daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Muhasebe süreçlerini hızlandıracak önerilere bakacak olursak;

Muhasebe Programları Kullanmak

Günümüzde, muhasebe işlemlerini kağıt kalem kullanmak yerine bilgisayar programı kullanarak yapmak hem zamandan kazandırmakta hem de işlemlerin doğruluğunu kontrol etmeyi kolaylaştırmaktadır. Firmaların ihtiyaçlarına, büyüklüğüne ya da beklentilerine göre şekillendirilebilen muhasebe programları kayıt, kontrol, raporlama, takip ve süreç hatırlatma gibi özellikler sunarak muhasebecilerin üzerindeki yüklerin bir kısmını alabilmekte, bunun yanı sıra kırtasiye masraflarını da e fatura  kullanımı ile azaltmaktadır.

Doğru bir şekilde kurulum yapılmış bir muhasebe programı sayesinde, muhasebeciler farklı yerlerden, istedikleri zaman işletmenin muhasebe kayıtlarına erişebilir ve gerekli işlemleri yapabilirken, işletme yöneticileri de aynı şekilde dünyanın herhangi bir noktasından muhasebe kayıtlarını kontrol edebilir.

Her İş İçin Ayrı Fatura Yerine, Birçok İş İçin Tek Faturaya Geçmek

İşletmeler, yaptıkları her harcama için fatura alırlar, ki bu da normal ve olması gereken bir durumdur. Ancak işin muhasebe tarafına baktığımızda, gün içerisinde yapılan her ödemeye ayrı bir fatura demek, ayrı bir iş yükü demektir. Örneğin, öğle yemeğine çıkan her çalışanın dışarıda yediği yemeğin ayrı ayrı faturalandırılması, başarılı personellere dağıtılan hediyeler ya da şirket araçları için gerçekleştirilen her yakıt harcaması ayrı bir fatura demektir.

Çalışanlara ayrı ayrı yemek ödemesi yapmanın alternatifi olarak görülebilecek olan yemekhane kurmak ise hem operasyonel iş yükü hem de maliyeti açısından farklı zorluklara sahiptir.

Bahsettiğimiz bu tür durumlarda kullanılabilecek çözümler arasında; yemek kartı, hediye kartı ve yakıt kartı gibi hizmetleri satın almak yer almaktadır.

MultiNet Yemek Kartı

Çalışanların öğle yemeklerini istedikleri yerde yemelerine imkan sağlayan MultiNet Yemek Kartı, %100'e varan vergi istisnası sağlamasının yanı sıra, çalışanlara yemek seçebilme özgürlüğü ve muhasebe bölümüne de tüm çalışanların yemek masrafı için tek fatura kesilmesi imkanını sağlar.

MultiNet Yemek Kartı ödemeleri tek fatura üzerinden gerçekleştirildiğinden, muhasebe bölümü yüzlerce faturanın kayıt işletmleri ile uğraşmak yerine tek bir faturanın kaydını gerçekleştirerek zamandan kazanırlar.

30.000 noktada geçerli MultiNet yemek kartının sunduğu operasyonel ve vergi avantajlarını öğrenmek için bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

MultiGift Kurumsal Hediye Kartı

Farklı amaçlarla kullanılabilen MultiGift Kurumsal Hediye Kartı ile çalışanların prim ödemeleri, hediyeleri ya da promosyonları karta yüklenerek kendilerine teslim edilebilir. Bu sayede, çalışanın hediyesini seçme özgürlüğü olur ve bu da önemli bir motivasyon kaynağı olur. Bunun yanında, tüm bu hediye kartı ödemeleri muhasebe için tek fatura anlamına gelir, ki bu da muhasebe bölümüne verilebilecek en değerli ödüllerden biridir.

MultiGift hediye kartıyla vergi avantajı sağlayarak çalışanlarınızı ödüllendirmek için hemen bilgilerinizi bırakın, MultiGift ayrıcalıklarını öğrenin.

MultiPetrol Yakıt Kartı

Şirket araçlarının takibi, menzil limiti koyulabilmesi, operasyonel iş yükünü azaltması gibi avantajlara sahip olan MultiPetrol Yakıt Kartı bir diğer önemli avantaj olarak da, ayda 2 fatura ile tüm araçların yakıt işlemlerinin gerçekleştirilebilmesine olanak sağlamaktadır. Her yakıt alımında fatura kesilmesi ve bu faturaların teker teker muhasebeleştirilmesi yerine, şirket adına kayıt kaç araç olursa olsun, tamamına ayda sadece 2 fatura kesilerek yakıt işlerinin muhasebeleştirilmesi gerçekleştirilebilmektedir.

Shell Türkiye premium distribütörü Multinet Up ile filo yönetimi çok pratik. Taşıt tanıma sistemi, yaygın şube ağı ve daha fazlası MultiPetrol’de! Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Multinet Up'ın muhasebe iş yükünü azaltıcı avantajları hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan iletişim kanallarını kullanarak ulaşabilir ya da 444 87 36 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Submitted bymultinet-hoston22.04.2020

Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için bilgilerinizi girin

Yukarı Çık