Multinet UP Editör

Yazar:

Multinet UP

Editör

06.11.2020
7 Dakika Okuma Süresi

Çalışanınız için 7 Kurumsal Yılbaşı Hediyesi

Yılbaşı kutlamaları neredeyse dünyanın her yerinde gelenekselleşmiş ve insanların vazgeçilmezleri arasına girmiş bir etkinliktir. Bu durum ülkemiz için de geçerli. Hem insanlar hem de şirketler çeşitli şekillerde yılbaşı kutlamaları düzenlemektedir. Ancak özellikle 2020 başında yeni yıla, kutlamalar ve büyük umutlarla girmiş olsak da Mart ayında başlayan pandemi, hemen hemen herkesin hayatında büyük değişiklikler yaşattı. Bu durum elbette iş dünyasına da yansıdı. 

2021’de ise iş dünyasında özellikle hibrit çalışma, uzaktan çalışma, esnek çalışma gibi çalışma şekillerini getirdi ve şirket yapılarını değiştirdi. farklılaştı. Bu durum aslında kurumsal hediyeleri de bambaşka bir dünyaya getirdi.

Bu yazımızda da 2022 yılı için, şirketlerin çalışanlarının motivasyonlarını artırmaya yönelik neler yapabileceğini göstermeye çalıştık.

MultiGift hediye kartıyla vergi avantajı sağlayarak çalışanlarınızı ödüllendirmek için hemen bilgilerinizi bırakın, MultiGift ayrıcalıklarını öğrenin.

Çalışana Kurumsal Yılbaşı Hediyesi Neler Olabilir? 

Şirket yılbaşı hediyeleri arasında çok fazla seçenek vardır ve bu seçenekleri belirleyen faktörler de aynı şekilde çok çeşitlidir. İşletmenin büyüklüğü, karlılığı, çalışanın unvanı, cinsiyeti,yaşı, çalışılan sektör, çalışana yılbaşı hediyesi verilirken öne çıkan faktörler arasındadır. Çalışanlara verilen olarak en çok tercih edilen hediyeleri aşağıda listeledik.

1. Kurumsal Hediye Kutuları

Hediye kutularının popülerleşmesi elbette çalışma hayatına da yansıdı. İnsan kaynakları yöneticilerinin çalışan tipi ve kişisel yapısına göre hazırlayabileceği hediye kutuları çalışanlar için tatlı bir moral kaynağıdır. Ancak her çalışan için kutunun özelleştirilmesi oldukça zaman harcayan bir yapıdır. O yüzden genelde standart temalar ile tüm çalışanlara hediye kutusu iletilir.

2. Kurumsal Teknolojik Hediyeler

Evden çalışmanın artmasıyla kurumsal teknolojik hediyeler yöneticiler tarafından çok tercih edilen hediyeler arasına girmektedir. Bu hediyeyi almadan önce çalışanların ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi önemli adımlar arasında yer alır.

3. Logo Baskılı Hediyeler

Klasikleşen hediyeler arasına giren firma logo baskılı hediyeler çalışanların firmaya aidiyet duygusunu da artıran yöntemler arasındadır. 

4. Kurumsal Ev Dekorasyon Hediyeleri

Teknoloji hediyelerin bir başka türü olan ev dekorasyon hediyeleri yine evden çalışanlar için oldukça hoş hediyeler arasındadır.

5. Hobi & Etkinlik Hediyeleri

İnsan kaynakları için gerek çalışanın aidiyetini artırma gerek ise çalışanı tanıma yolundaki hediyelerden olan hobi & etkinlik hediyeleri çalışan motivasyonu üzerinde artırıcı rolü bulunur. Diğer hediyelerde de olduğu gibi bu hediyelerde de çalışan profilinin iyi analiz edilmiş olması gerekir.

6. Çiçek & Çikolata Hediyeleri

Standart hediyelerden vazgeçmek istemeyenlerin tercih edebileceği en pratik yılbaşı hediyeleridir. Sadece yılbaşı hediyesi olarak değil bayram hediyesi olarak da sıkça tercih edilir.

7. Kurumsal Hediye Kartı

Çalışan motivasyonu üzerindeki etkileri artık yadsınamayan kurumsal yılbaşı hediyeleri ile ilgili en doğru çözüm ise, yılbaşı hediye kartı olmaktadır. Bu seçeneği diğer yılbaşı hediyelerinden ayıran en önemli özellik, çalışana seçme özgürlüğü sunmasıdır. Şirket çalışanına hediye vermek “Seni önemsiyorum!” anlamı taşırken, hediye kartı vermek “Seni önemsediğim gibi, senin seçimlerine saygı da duyuyorum!” anlamına gelmekte; çalışanların kendi ihtiyaçlarına göre hareket edebilmelerine olanak tanıyarak, motivasyonlarını olumlu yönde daha fazla etkilemektedir. Kurumsal yılbaşı hediye kartının firmanız için diğer olumlu etkisi de kurumsal hediye fikirleri için zaman harcama sorununu ortadan kaldırmasıdır.

Yılbaşında Neden MultiGift Kurumsal Hediye Kartı?

MultiGift Kurumsal Hediye Kartı hem çalışanlara hem de şirketlere sağladığı avantajlarla şirket yılbaşı hediyeleri arasında öne çıkmaktadır. Avantajlara bakacak olursak;
 

multigift hediye kartı - yılbaşı

 • Çalışan motivasyonunu artırır: Çalışanlar, kurumsal yılbaşı hediyeleri seçimlerinin kendilerine bırakılması sayesinde şirketlerine daha fazla bağlanır, motivasyonları artar ve bu durum şirket için verimlilik artışını beraberinde getirir.

 • Zamandan kazandırır: Her çalışan için ya da tüm çalışanların ortak beğenisine uygun hediyeye karar verme süreci zorlu ve oldukça sancılıdır. MultiGift Kurumsal Hediye Kartı ile bu süreç tamamen ortadan kalkar.

 • Operasyonel iş yükünü azaltır: Şirket yılbaşı hediyeleri, seçim süreci kadar satın alma, nakliye ve dağıtım süreçleri ile de iş yükü doğurur. MultiGift Kurumsal Hediye Kartı bu süreçlerin tamamını ortadan kaldırır.

 • En geniş hediye seçeneklerini tek kartla sunar: MultiGift Kurumsal Hediye Kartı tüm Türkiye’de, 20.000’e yakın noktada geçerli olduğundan ve bu noktalar arasında Boyner, Network, Koton, Flo, Ayakkabı Dünyası, Hotiç gibi Türkiye’nin en büyük zincir mağazaları yer aldığından, çalışanlar hediye kartlarındaki bakiyelerini istedikleri şekilde harcayabilirler.

 • Vergi avantajı sağlar: Şirketler için MultiGift Kurumsal Hediye Kartı’nın sağladığı en büyük avantajlardan biri de %39’a varan oradan vergi istisnasına sahip olmasıdır. Bu sayede her bir çalışanınıza yapacağınız yardımlarda %39'a varan tasarruf sağlarsınız.

 • Online çözümler ile hayatları kolaylaştırır: Covid-19 ile artan online yönelimi hem çalışanlar hem de işverenler için büyük önem kazandı. Tedarik ağını sürekli genişletene MultiGift çözümümüz ile biz de bu ihtiyaçlara çözüm olacak pek çok markayı tek çatı altında topladık. Böylece elektronikten markete, ev dekorasyonundan giyime pek çok markada şirketler için online çözümler sunarken, çalışanlara sahip oldukları dijital kodlarla evlerinden ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunuyoruz.

MultiGift Hediye Kartı Çatısı Altındaki Tercih Edebileceğiniz Marka Kartlarımızı Biliyor Musunuz? 

Multinet Up Ailesi olarak kurumların öğle yemeği, akaryakıt, kurumsal hediye gibi çalışana bağlı giderlerini yönetebilmelerini ve çalışanlarının deneyimini iyileştirmelerini önemsiyoruz. Pandemi döneminde özellikle çalışan ihtiyaçlarında meydana gelen değişiklikleri göz önünde bulundurarak, üye ağımızı ve sunduğumuz hizmetleri daha da geliştirerek, hem şirketlere hem de çalışanlara online çözümler sunuyoruz. Bu sayede çalışanlarınıza dilerseniz hediye kartları dilerseniz dijital hediye kodları vererek ihtiyacınıza uygun tüm çözümleri MultiGift ile sağlamanıza imkan sunuyoruz. 

2022 yılına girerken siz de çalışanlarınıza güzel bir hediye vererek motivasyonlarını yüksek tutabilir, seçeceğiniz marka kartları ve kodları ile ister online, isterlerse fiziki ziyaret ile ihtiyaçlarına göre alışveriş yapmalarına imkan sunabilirsiniz. Tüm bunlara ek operasyonel kolaylık sağlarken, maliyetlerinizde %39’a varan vergi tasarrufu elde edebilirsiniz.

Marka Kartlarımız;

 • D&R Mağazaları: D&R hediye kartları ile çalışanlarınız D&R mağazalarındaki ürünleri satın alabileceklerdir. Özellikle evde kaldığımız bu dönemlerde hobiler, etkinlikler ve birçok motivasyon artırıcı ürünleri satın alma şansları olacaktır.
 • IKEA ve English Home: Mobilya ve ev dekorasyonu denilince aklımıza gelen IKEA ve English Home mağazaları ile çalışanlarınız ev içi dekorasyonlarını yapabilecekler. Evden çalışma modelinde olan şirketlerin özellikle çalışanlarına çalışma masası ve masa düzeni gerçekleştirmelerini sağlaması için English Home ve IKEA hediye kartlarını tercih edebilir.
 • Morhipo, Vakko ve Mavi Jeans: Yılbaşı hediyelerinde alınan en popüler eşyalar giyim sektöründen çıkmaktadır. Morhipo, Vakko ve Mavi Jeans hediye kartları ile çalışanlarınız ilgili fiziksel ve online mağazalardan dilediği giyim ürünlerini satın alabileceklerdir.
 • Teknosa & MediaMarkt: Giyimden sonra aklımıza gelen diğer hediyelerden biri de teknoloji ürünleridir. Çalışanlarınıza dilediği teknoloji ürününü alabileceği kartları verin, istediği ürünü kendisi belirlesin.
 • Jolly Tur: Yılbaşında seyahat etmeyi seven çalışanlarınız için sunabileceğiniz Jolly Tur hediye kartları ile çalışanınız dilediği tatil, otel ve turdan seçimini yapsın.

Tüm bunlara ek olarak 20.000 noktada elektronikten giyime, anne bebek giyiminden gıda alışverişine Türkiye’nin en sevilen markalarında geçerli MultiGift ile onlarca markayı ve ihtiyacı tek kartta da çalışanlarınıza sunabilirsiniz.

Submitted byburakaon06.11.2020

Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için bilgilerinizi girin

Yukarı Çık