Multinet UP Editör

Yazar:

Multinet UP

Editör

15.02.2022
5 Dakika Okuma Süresi

Ramazan Kolisi Nereden Alınır?

Ramazan ayının yaklaşmakta olduğunu anladığımız işaretlerden biri hiç şüphesiz marketlerde görmeye başladığımız Ramazan kolileridir. Bu paketler sadece market müşterileri değil işletmelerin de çalışanları için ramazan kolisi araştırmaya başlamış olduğu anlamına gelir. Market müşterileri paket içerisindeki malzemelere olan ihtiyaca ve paket fiyatına göre seçimini yaparken şirketler de ramazan kolisi fiyatı, tedarik süreci, paketlerin çalışanlara dağıtma sürecine göre tercihlerini yapmaktadırlar. 


İşletmeler İçin En Avantajlı Ramazan Kolisi Nereden Alınır? 

İşletmeler için en avantajlı Ramazan kolisi işletmenin öncelik verdiği ihtiyaca göre değişir. Kimine göre tedarikçi firmanın şirkete olan mesafesi, kimine göre tedarik süresi, kimine göre paket fiyatı, içeriği hatta kimine ödeme şekli tercih sebebi olabilir. 

İhtiyaçlarınıza göre tercih yapabileceğiniz Ramazan kolisi alınabilecek yerler: 


A101 Ramazan Kolisi 

A101 hem perakende müşterilerine hem de şirketlere toptan satış yaparak Ramazan paketi sunar. Paket içeriği pirinç, bulgur, kuru bakliyat, yağ, çay, şeker, tuz, salça, makarna, zeytin, un, hazır çorba, helva gibi temel gıda ihtiyaçlarından oluşur. A101 Ramazan paketi teslimatı perakende satışlarda online siparişler için 3-4 gün sürer ancak şirketlere toptan satış söz konusu olduğunda şirketin lokasyonuna, istenilen koli sayısına göre değişiklik gösterebilir.   

Ramazan yardımlarınızı A101 hediye kartı veya dijital koduyla temassız ve hızlı bir şekilde yapmak ister misiniz? Detayları görmek için tıklayın!

Detaylı Bilgi Al

Migros Ramazan Kolisi 

Migros her Ramazan birden fazla Ramazan kolisi seçeneği ile müşterilerine hizmet vermektedir. Migros Ramazan paketi seçenekleri koli içerisindeki ürün çeşitliliğine göre farklı fiyat aralığında olup, her bütçeye hitap etmektedir. 

Bereket Paketi; en ekonomik paket olup içerisinde un, çay, şeker, tuz, kuru bakliyat, hazır çorba, pirinç, bulgur, yağ, makarna, salça, bulyon ve içecek gibi en temel gıda malzemelerini bulundurur.  

Lezzet Paketi; Bereket paketine göre biraz daha pahalı ama içeriği biraz daha zengindir. Ekstradan daha fazla içecek çeşidi, reçel, Türk kahvesi, kırmızı mercimek, zeytin ve puding gibi gıdalar içerir. 

Ziyafet Paketi; adından da anlaşılacağı gibi ürün çeşitliliği en zengin olan pakettir. Lezzet Paketi’nden artı olarak fazladan irmik, haşlanmış bezelye, haşlanmış nohut gibi gıdalar barındırır. Migros’un maliyeti en fazla olan paketidir. 

Şok Ramazan Kolisi

Şok Ramazan paketi “Ramazan Erzak Paketi” adıyla satışa sunulmaktadır. Paket içerisinde un, çay, şeker, tuz, kuru bakliyat, hazır çorba, pirinç, bulgur, yağ, makarna, salça gibi temel gıda ürünleri bulunmakta ve her yıl ürün çeşitliliğine göre paket fiyatları da değişiklik göstermektedir. İşverenin tercih edebileceği yardım paketi seçeneklerinden biridir. 

Getir Ramazan Kolisi

İhtiyaçlarınızı kapınıza kadar getiriyor olması ile ön plana çıkan “Getir”, Getir Ramazan Kolisi ile müşterilerinin kapısına Ramazan mutluluğunu da götürüyor. Bireysel müşteriler gibi şirketler de bu hizmetten faydalanmayı tercih edebiliyor. Online olarak Getir sitesine giriş yapan işveren birden fazla paket seçeneğinden birini seçer. Ardından ya tek tek çalışanlarının ev adreslerine birer paket sipariş verir ya da siparişlerin tamamını şirket adresine getirtip dağıtımını kendisi yapar. 

market

BİM Ramazan Kolisi

Ramazan Bayramı bereketiyle sofralara destek olan bir diğer marka da BİM’dir.  BİM Ramazan paketi seçenekleri diğer markaların paketleri gibi temel gıda ürünlerini içermektedir.  Koli fiyatları kutu içerisinde yer alan ürün çeşitliliğine göre farklılık göstermektedir. İşveren bütçesine uygun paketlerden birini seçerek çalışanlarının iftar ve sahur sofralarına katkı sağlayabilirler. 

Metro Ramazan Kolisi

Metro Market Ramazan kolisi paket içerisindeki ürün çeşitliliğine göre Paket-1, Paket-2, Paket-3 ve Paket-4 şeklinde kategorize edilmiştir. Her pakette farklı sayıda ürün çeşidi bulunmakta ve ürün çeşidi sayısıyla doğru orantılı olarak paket fiyatı da artış göstermektedir. Bu da işverene şirket bütçesine göre seçim yapma şansı tanır.  

CarrefourSA Ramazan Kolisi

CarrefourSA Ramazan bağış kolisi Klasik, Süper, Mega ve Lüks adı altında farklı boyutlarda paket seçenekleri ile sunulmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi Klasik paket en temel gıda ürünlerini içerirken sırasıyla Süper, Mega ve Lüks daha fazla ürün çeşitliliğine sahiptir. İşveren bu paketlerden bütçesine uygun olanı seçerek çalışanlarına verebileceği gibi CarrefourSA Ramazan çeki ile de çalışanlarına ramazan yardımı yapabilir.

Ramazan yardımlarınızı CarrefourSA hediye kartı veya dijital koduyla temassız ve hızlı bir şekilde yapmak ister misiniz? Detayları görmek için tıklayın!

Detaylı Bilgi Al

2022 Ramazan Ayında Gıda Kolisi Tercih Edilmeli mi?
 

İşletmelerin Ramazan kolisi ile Ramazan yardımı yapmaları maliyeti ve operasyonel iş gücü fazla olan bir yöntemdir. Oysa personel ödüllendirmeleri ve yardımları için Multinet Up gibi alanında uzman bir çözüm ortağı ile çalışarak süreci daha az maliyetli ve pratik hale getirebilirler. MultiNet’in MultiGift Kurumsal Hediye Kartı sistemine üye olan işletmeler karta yükledikleri bakiyeler ile çalışanlarına yardım edebilirler. Personel MultiGift bakiyesi ile anlaşmalı marketlerden dilediği ürünü alarak ihtiyaçlarını dilediği gibi karşılayabilir. MultiGift, çalışan motivasyonunu artırırken işvereni Ramazan kolisi tedarik süreci, kolilerin teslimi, dağıtılması gibi iş yükünden kurtarır, üstelik şirkete %39’a varan vergi avantajı sağlayarak şirketi kâra geçirir.

MultiGift hediye kartıyla vergi avantajı sağlayarak çalışanlarınızı ödüllendirmek için hemen bilgilerinizi bırakın, MultiGift ayrıcalıklarını öğrenin.

Ramazan Kolisi İçinde Neler Olur?

Ramazan Ayında Giysi Yardımı

Ramazan Ayında Gıda Yardımı

Çalışanlara Ramazan Yardımı Nasıl Olmalı?

Ramazan Yardımları Nasıl Muhasebeleştirilir?

A101 Ramazan Kolisi Nedir? İçinde Neler Olur?

CarrefourSA Ramazan Kolisi Nedir? İçinde Neler Olur?

Submitted bygamzegulden.sigircion15.02.2022

Yeni içeriklerimizden haberdar olmak için bilgilerinizi girin

Yukarı Çık