Multinet UP Editör

Yazar:

Multinet UP

Editör

22.04.2020
4 Dakika Okuma Süresi

Çalışan Yan Hakları ve İşletmenize Faydası

Günümüzde, klasik yönetim anlayışı işletmelerin verimliliğini artırmada yetersiz kalmaktadır. Yani maaş ya da unvan gibi haklar tek başına çalışanlar için eskisi kadar anlam taşımamaktadır. Yapılan araştırmalara göre, çalışanların işletmeye bağlılığını etkileyen en önemli faktörlerden biri, işletmenin sağladığı yan haklar ve avantajlarıdır.

Çalışanların firmalar arası geçişlerinde; marka değeri, ücret ve ardından da yan haklar etkili olmaktadır. İşletmeler tarafından sağlanan yan haklar arasında prim, ödül, özel sağlık sigortası, hayat sigortası, işveren katkılı bireysel emeklilik sigortası ve yemek seçim hakkı ilk sıralarda gelmektedirler.

İçerik Başlıkları

Yan haklar, çalışanlara maddi fayda sağladığı gibi motivasyon ve moral açısından da faydaya sahiptirler. Belirli aralıklarla verilen prim ya da başarılı bir iş sonucu verilen ödül, işletmenin çalışanlarının performanslarına ve işletmeye sağladıkları katkıya önem verildiğini gösterirken, yemek kartı verilmesi ise, çalışanların istedikleri yemeği yiyebilme özgürlüğünün tanındığını gösterir. Bu tür durumlar, çalışanın kendisini önemli hissetmesini ve buna bağlı olarak çalıştığı işletmeye değer vermesini sağlar.

Yemek Kartı ile Hem Çalışanı Mutlu Edin Hem de Tasarruf Edin!

MultiNet Yemek Kartı, tüm Türkiye'de 30.000 noktada geçerlidir. Bu sayede, kartı kullanan kişi istediği her yemeğe, restorana ve markete rahatlıkla ulaşabilir. İş yerindeki bir yetkili tarafından karar verilen menü yerine, kendi belirlediği yemeğe ulaşmak, çalışanın motivasyonunu artırıcı etki sağlar. Multinet Up'ın n çalışana sağladığı bir diğer fayda ise,mobil cüzdan MultiPay üzerinden harcadıkça "TatlıPara" olarak adlandırılan ödül puan kazandırmasıdır. %25'e varan oranlarda kazanılan bu ödül puanlar, MultiNet anlaşmalı restoranlarda para yerine kullanılır.

MultiNet Yemek Kartı'nın işletme açısından avantajlarına baktığımızda;

 • %100'e varan oranda vergi istisnası sağlar.
 • Yemek maliyetini düşürür.
 • Çalışan motivasyonunu artırır.
 • Tek fatura sayesinde, muhasebe süreçlerini kısaltır.
 • Harcamaların ve yüklemelerin anlık takibine olanak sağlar.
 • Çalışan başına yıllık 6.000 TL'ye varan tasarruf sağlar.

Detaylı Bilgi Al

MultiGift Kurumsal Hediye Kartı ile Çalışanlarınızı Ödüllendirin!

Multinet Up tarafından sunulan MultiGift Kurumsal Hediye Kartı ile, çalışan yardımı, esnek yan haklar, bayi sadakat programları, marka kart, çalışan motivasyonu ve teşvik alanlarında kullanılır. Primler ya da ödüller karta yüklenebilmekte ve anlaşmalı iş yerlerinde rahatlıkla para yerine kullanılabilmektedir. Her çalışanın beklentileri, ilgi alanları ya da zevkleri farklı olabileceğinden dolayı, hediye seçimini şirketin bir yetkilisinin yapması yerine, MultiGift ile seçimi işletme çalışanına bırakmak büyük bir jest olacaktır. Böyle bir durumda, çalışan kendisi ile ilgili bir kararın kendisine bırakıldığını düşünecektir.

MultiGift Kurumsal Hediye Kartı'nın işletmeye sağladığı avantajlar;

 • Çalışan bordrosuna yansıtılan teşvik ve yardımlarda, SGK işçi primi ve işveren hissesinden muaf tutulur.
 • %39'a varan oranlarda vergi avantajı sağlar.
 • Operasyonel kolaylık ve hız sağlar.

Detaylı Bilgi Al

MultiPetrol Yakıt Kartı ile Çalışanlarınızı Angaryadan Kurtarın

Klasik bir yönetim şeklinde, şirket aracı ile yakıt almak isteyen bir çalışan ya şirketin kredi kartı ile ya da nakit para ile yakıt ödemesini gerçekleştirir, faturasını alır, işletmenin muhasebe bölümüne gidip faturayı ibraz eder. MultiPetrol Yakıt Kartı kullanan bir çalışan ise, aracından inmeden tüm işlemleri gerçekleştirir ve angarya işlerle uğraşmak zorunda kalmaz.

MultiPetrol Yakıt Kartı'nın işletmeye sağladığı avantajlar;

 • Ayda sadece 2 fatura ile tüm işlemler tamamlanır.
 • Operasyonel süreç basitleşir.
 • Shell istasyonlarında %3 tasarruf sağlar.
   

MultiTravel Seyahat Kartı ile Seçim Hakkını Çalışanlara Bırakın!

İş gezileri sırasında, kullanılacak ulaşım aracı, kalınacak otel gibi konuların seçimlerini Multitravel Kurumsal Seyahat Portali ile çalışanlara bırakabilirsiniz. Çalışan, portale tanımlanmış işletme seyahat prosedürleri çerçevesinde kendi tercihine uygun bir otelde kalmaktan memnun olacaktır.

MultiTravel Kurumsal Seyahat Platformu'nun işletmeye sağladığı avantajlar;

 • Seyahatle ilgili tüm harcamaları tek platformdan tamamlama ve kontrol etme.
 • Acenta komisyonu olmadan, ekonomik seyahat imkanı.
 • Harcama miktarını önceden belirleyebilme.

Multinet Up'ın ayrıcalıklı dünyası hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizde yer alan iletişim yöntemlerini kullanabilir ya da 444 87 36 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Submitted bymultinet-hoston22.04.2020

Şirketinizin ihtiyacına uygun çözümlerimizden faydalanmak için tıklayın

Teklif İste