notification-announcements

Duyurular

 

Haklı Fesih Nedir?

Haklı Fesih Nedir, Şartları Nelerdir?

Çalışma hayatında patron ya da işçi olarak haklı fesih düzenlemeleriyle ilgili bilgiler edinmeniz gerekir. Çünkü tarafların haklarının bilincinde olarak fesih işlemlerini gerçekleştirmesi hukuki sürecin sağlıklı ve hızlı işlemesini sağlar. Haklı fesih şartları, işçiler ve işverenler için farklılık gösterir. Bu farklılıklar, İş Kanunu maddelerinde açıkça belirtilir.

İnsan Kaynakları 5 Dakika Okuma
Verimli İş Toplantıları İçin Öneriler

Verimli İş Toplantıları İçin İpuçları

Çeşitli konuların görüşülüp karara bağlandığı toplantılar, iş hayatının önemli bir bölümünü oluşturur. Kimi zaman saatler süren bu görüşmelerin verimli geçmesi oldukça mühimdir. Aksi takdirde zamanın boşa harcanması ve iş akışının aksaması gibi sorunlar açığa çıkar. Bu noktada hem yöneticilere hem çalışanlara kritik roller düşer. Verimli toplantılar için tüm ekip üyelerinin hazırlıklı olması gerekir.

İnsan Kaynakları 5 Dakika Okuma
Karne İzni Nedir?

Karne İzni Nedir?

Hızla değişen iş dünyasında pek çok şirketi müşteri deneyimini geliştirmeye odaklanmış durumdadır. Elbette rekabetin en üst safhada yaşandığı piyasa ortamındada varlık gösterebilmenin yolu, müşteriler kadar çalışanların da deneyimini iyileştirmekten geçer. Günümüzde pek çok şirketin çalışanlarının memnuniyetini, motivasyonunu ve bağlılığını artırmayı hedefleyen uygulamalara başvurduğuna sıkça rastlamak mümkündür.

İnsan Kaynakları 5 Dakika Okuma
Mazeret İzni Nedir?

Mazeret İzni Nedir ve Kaç Gün Alınır?

Çalışanların motivasyonunu ve şirkete bağlılığını artırmanın yolu, hakların ve sorumlulukların eksiksiz yerine getirilmesinden geçer.

İnsan Kaynakları 5 Dakika Okuma
Abone ol İnsan Kaynakları